X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kuropaty

Białoruś: pierwsza wystawa o Kuropatach od wielu lat

Wystawę poświęconą historii uroczyska Kuropaty, gdzie spoczywają dziesiątki tysięcy ofiar stalinowskich represji, otwarto w piątek w Mińsku po raz pierwszy od publicznego ujawnienia tego miejsca w 1988 roku. Wystawa powstała staraniem grupy niezależnych organizacji. Na podstołecznym uroczysku w okresie represji stalinowskich radzieckie NKWD mogło zamordować nawet ćwierć miliona ludzi różnych narodowości.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Józef Stalin Kuropaty Raport Białoruś

Dziady: Białorusini uczcili pamięć ofiar NKWD w Kuropatach

Od kilkuset do tysiąca osób wzięło udział w uroczystym pochodzie do Kuropat, gdzie spoczywają dziesiątki tysięcy ofiar zbrodni stalinowskich. Wspominano zamordowanych z rozkazu NKWD Białorusinów. Na uroczysku oddano również hołd walczącym o wolność Ukraińcom i Białorusinom, którzy zginęli walcząc po ukraińskiej stronie w Donbasie. - Zagrożenie nie zniknęło - ostrzegali opozycjoniści białoruscy,
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Dziady Kuropaty Raport Białoruś

Białoruś: polska delegacja uczciła pamięć ofiar w Kuropatach

Delegacja MSZ i kancelarii prezydenta złożyła kwiaty na miejscu masowych stalinowskich mordów w Kuropatach pod Mińskiem. Według różnych szacunków spoczywać tu może od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tysięcy ofiar egzekucji NKWD. Obecne władze Białorusi nie postawiły tu nawet pomnika, a zbrodnie stalinowskie to dla nich temat tabu.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Józef Stalin Kuropaty Leszek Szerepka Mieczysław Jaśkiewicz MSZ NKWD Raport Białoruś Zianon Paźniak

Białoruś: zalegalizowano sporne budynki przy Kuropatach

- Zatwierdzony przez Ministerstwo Kultury Białorusi projekt stref ochrony Kuropat pod Mińskiem, gdzie spoczywają tysiące ofiar represji politycznych, zalegalizował pobliskie budynki, które były przedmiotem kontrowersji - ocenił opozycjonista Wincuk Wiaczorka. Chodzi o centrum rozrywkowo-hotelowe, które zbudowano w pobliżu cmentarzyska ofiar stalinowskich egzekucji.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Katyń Kuropaty Raport Białoruś