Polskie Radio
Section05
Miami

LOT przywraca siatkę połączeń do USA. Od poniedziałku zaszczepieni będą mogli latać za ocean

Od najbliższego poniedziałku, 8 listopada, Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą regularną siatkę połączeń do Stanów Zjednoczonych. Od tego dnia władze USA zdecydowały się wpuszczać wszystkich zaszczepionych mieszkańców Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii. Muszą to być jednak szczepionki uznawane w tym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LOT Stany Zjednoczone samolot podróże zagraniczne podróże Nowy Jork Chicago Miami USA GOSPODARKA

Rośnie liczba ofiar katastrofy na Florydzie. Służby wciąż przeszukują gruzowisko

W ruinach 12-piętrowego bloku, który zawalił się w Surfside, niedaleko Miami, na Florydzie, znaleziono ciało piątej ofiary katastrofy - poinformowała burmistrz Miami, Daniella Levine Cava. Na miejscu wciąż trwa akcja poszukiwawcza, jednak pracę utrudnia wciąż nieugaszony pożar w głębi ruin, którego przyczyny nie ustalono.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna Ameryka Miami służby i bezpieczeństwo katastrofa budowlana

Zawalił się dwunastopiętrowy wieżowiec w Miami. Wielu zaginionych, władze obawiają się dużej liczby ofiar

Na przedmieściach Miami na Florydzie trwa akcja poszukiwania ofiar po zawaleniu się części dwunastopiętrowego budynku mieszkalnego. Jak dotąd potwierdzono śmierć jednej osoby. Władze obawiają się jednak dużej liczby ofiar. W tej chwili 99 osób uznanych jest za zaginionych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Stany Zjednoczone USA Miami katastrofa budowlana

Zamknięte szkoły, nakaz pozostania w domach. Dalsze obostrzenia w USA w związku z pandemią

Kolejne amerykańskie stany wprowadzają restrykcje w walce z epidemią koronawirusa. Już prawie 9 na 10 Amerykanów mieszka w stanach, w których obowiązuje nakaz pozostania w domach. W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 5 tysięcy.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus USA Stany Zjednoczone Ameryka Floryda Miami Nowy Jork wirus pandemia COVID-19 choroby zakaźne Marek Wałkuski ŚWIAT