Polskie Radio
Section05
parada

Niemcy: prorosyjska parada w Kolonii pod hasłem "Pokój z Rosją". Policja zarejestrowała 200 aut

Kilka tysięcy osób weźmie udział w Kolonii w prorosyjskiej paradzie pod hasłem "Pokój z Rosją". Zarejestrowane są też dwie kontrmanifestacje. Starciom mają zapobiec siły policji. Stacja WDR podaje, że kobieta organizująca prorosyjską paradę już wcześniej przygotowała kilka tego typu wydarzeń dla społeczności rosyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Europa Kolonia Ukraina Rosja parada agresja

Rosja boi się ukraińskich dronów? "Są instrukcje na wypadek ataku podczas parady w Moskwie"

Rosyjskie jednostki walki radioelektronicznej otrzymały instrukcje postępowania na wypadek ataku ukraińskich dronów podczas tradycyjnej parady z okazji zakończenia II wojny światowej, planowanej 9 maja na Placu Czerwonym w Moskwie - powiadomił ukraiński portal Obozrevatel, powołując się na własne źródła w strukturach siłowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja Ukraina parada

Zaproszono kilkudziesięciu, przyjedzie siedmiu. Defilada w Moskwie bez światowych przywódców

Przywódcy tylko siedmiu państw przyjadą do Moskwy na defiladę. Wcześniej Kreml podawał, że zaproszenia zostały wysłane do kilkudziesięciu krajów, w tym państw Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Parada Zwycięstwa w 75. rocznicę pokonania hitlerowskich Niemiec miała się odbyć 9 maja, ale w związku z epidemią koronawirusa została przełożona na 24 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Moskwa parada ŚWIAT