X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Paweł Adamowicz

TYLKO U NAS Cała prawda o autorze ''kapiszona'' w "GW"

Czytając kolejne już rewelacje "Gazety Wyborczej" na temat interesów spółki Srebrna i prób uderzania w prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, warto przypomnieć dość istotne fakty dotyczące jednego z autorów tekstu - Wojciecha Czuchnowskiego. Tylko w ciągu ostatnich lat liczba wpadek, kontrowersyjnych zachowań i komentarzy osiągnęła znaczny poziom, stawiając dziennikarza w nie najlepszym świetle. Poniżej przypominamy najgłośniejsze ''dokonania'' z ostatnich lat.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Gazeta Wyborcza Paweł Adamowicz

Poseł Kukiz’15: politycy napuszczają na siebie obywateli

- Po katastrofie smoleńskiej nie zmieniło się wiele w języku debaty publicznej, jest coraz gorzej. Trzeba pokazać, że politycy napuszczają na siebie obywateli, pokazują kilka stron konfliktu, często kłócąc się w debacie, w mediach czy na sali sejmowej, później natomiast potrafią ze sobą rozmawiać w kuluarach Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24, Norbert Kaczmarczyk poseł Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Mateusz Morawiecki atak na Pawła Adamowicza Paweł Adamowicz mowa nienawiści

Co trzeba zmienić po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza?

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Rozmawiano o ewentualnych zmianach prawnych, których propozycje przygotowano po śmierci prezydenta Gdańska. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: Piotr Świątkowski (Forum Młodych PiS), Paweł Kobylarz (Klub Młodych Kukiz’15), Stanisław Kaup (Młodzi Demokraci PO) i Adam Wojech (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD).
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Gdańsk

Prof. Ryszard Legutko: sugestie Schetyny są obrzydliwe

- Platforma Obywatelska pozbyła się z partii prezydenta Pawła Adamowicza. Traktowała go jak szkodnika. A teraz robi się go symbolem PO - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko. Do wystąpienia Grzegorza Schetyny, podczas konwencji w Warszawie odniósł się również prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Paweł Adamowicz Warszawa POLSKA Ryszard Legutko

Obrońca: Dariusz S. był nagradzanym policjantem

Aresztowany ochroniarz agencji Tajfun Dariusz S. był wielokrotnie nagradzanym policjantem. W 2009 roku otrzymał od ministra spraw wewnętrznych brązową odznakę "zasłużony policjant". Oskarżony pracował w wydziale kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz w wydziałach ds. przestępczości narkotykowej, samochodowej i ubezpieczeniowej – przekazał obrońca mężczyzny Dawid Szachta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tajfun Paweł Adamowicz WOŚP MSWiA Joachim Brudziński

Spotkanie w Sejmie. Politolog: szansa na zmiany

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie w Sejmie, by porozmawiać o tym, jak zapobiec w przyszłości takim tragediom, jak zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza. – Być może politycy, bez światła kamer, zdejmą marynarki, poluzują krawaty i krok po kroku zaczną przygotowywać agendę do bardzo ważnych zmian – ocenił dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki premier opozycja atak na Pawła Adamowicza Paweł Adamowicz polityka

Politolog: zdrowa krytyka to część debaty publicznej

- Zginął człowiek politycznie zaangażowany, wieloletni samorządowiec. Nie da się w kontekście tak tragicznej śmierci uniknąć kwestii politycznych (...) - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak. Politolog z uniwersytetu Warszawskiego na naszej antenie mówiła o politycznych konsekwencjach zabójstwa Pawła Adamowicza. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Adamowicz Gdańsk Platforma Obywatelska PiS

Debata Poranka. Polityka w cieniu śmierci Pawła Adamowicza

- Dyskusja o tym, czy zabójstwo Pawła Adamowicza było mordem politycznym, stała się osią sporu i politycznego definiowania się - powiedział w Debacie Poranka Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W Polskim Radiu 24 o konsekwencjach śmierci prezydenta Gdańska rozmawiali również Agaton Koziński z "Polski The Times" i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Adamowicz Gdańsk Platforma Obywatelska PiS

Publicysta: oskarżenia pani Adamowicz są mocne

– Mogę spróbować usprawiedliwić tę postawę, ale bardzo wiele osób komentuje to w sposób negatywny, porównując z innymi osobami, które swoją stratę przeżywały w ciszy i milczeniu nie wypowiadając się publicznie – powiedział Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Odniósł się w ten sposób do dwóch wywiadów, jakich udzieliła Magdalena Adamowicz, wdowa po śp. prezydencie Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Adamowicz atak na Pawła Adamowicza Gdańsk

Zbigniew Gryglas: są sprawy, które nas łączą

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie ws. zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Intencją pana premiera jest wyciągnięcie ręki, działanie nieco inne, niż w toku zwykłych prac ustawodawczych – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Zbigniew Gryglas (Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mowa nienawiści Mateusz Morawiecki Paweł Adamowicz