Polskie Radio
Section05
Aleksandra Dulkiewicz

TYLKO U NAS Kunszt Wodny w Gdańsku. Ratusz wydaje miliony, a w obiekcie do dziś hula wiatr

To miała być perła Gdańska. Dowód na to, że współpraca samorządu z biznesem może z powodzeniem funkcjonować. Mowa o Kunszcie Wodnym - budynku, który ponad cztery lata temu stanął naprzeciwko Bramy Wyżynnej, przy Drodze Królewskiej w Gdańsku. Tymczasem do dziś Kunszt Wodny nie został otwarty. Do idei jego powstania przekonywał jeszcze ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz inwestycje POLSKA Gdańsk

Wsparcie dla nielegalnej imigracji? Chce go prezydent Gdańska, radni PiS stanowczo mówią: nie

- Jako radni Prawa i Sprawiedliwości z oburzeniem przyjmujemy to, że Ppni Aleksandra Dulkiewicz chciałaby przekazać 100 tys. złotych na nielegalną imigrację - powiedział radny PiS Andrzej Skiba. Chodzi o pomoc finansową dla gminy Michałowo (podlaskie) przeznaczoną na zakup pojazdu, którym - wedle pomysłu inicjatorów - mają być przewożone osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS regiony granica Białoruś uchodźcy Aleksandra Dulkiewicz

Transparentność zamówień publicznych w Gdańsku pod znakiem zapytania. Radni PiS domagają się audytu w biurze Dulkiewicz

Radni PiS w Gdańsku zarzucają "sieć nieformalnych powiązań" pracownikom biura prezydent miasta z agencją Personal PR. Ich zdaniem miasto udostępnia informacje poufne, które ułatwiają wygranie organizowanych przetargów jednej agencji public relations. Domagają się przeprowadzenia audytu w urzędzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz media społecznościowe zamówienia publiczne pomorskie

Prezydent Gdańska ma nadzieję, że ktoś "zapłaci" za fuzję. Stanowcza reakcja PKN Orlen

Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że "gdański Lotos został oddany w ręce morderców, łapówkarzy i przestępców". Jak podkreśliła w rozmowie z portalem wp.pl, ma nadzieję na to, że "kiedyś ktoś za to zapłaci". Zwracała też uwagę na powiązania prezesa węgierskiego koncernu MOL "z różnymi firmami na Kremlu i z Władimirem Putinem". Jej stanowisko spotkało się z jednoznacznym potępieniem biura prasowego PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fuzja lotos Grupa Lotos Orlen PKN Orlen polityka Aleksandra Dulkiewicz Daniel Obajtek opozycja

Kasjerka chce odszkodowania za zwolnienie z pracy. Chodzi o nagranie Dulkiewicz z butelką alkoholu

Wernika S, została zwolniona z pracy w 2019 r., po tym, jak do internetu trafiło nagranie z monitoringu, na którym widać prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz kupującą w sklepie alkohol. W Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe zakończyła się druga rozprawa przeciwko firmie Jeronimo Martins, którą pozwała zwolniona kobieta. Pokrzywdzona twierdzi, że to nie ona udostępniła nagranie i domaga się odszkodowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Aleksandra Dulkiewicz alkohol praca sklep regiony Gdańsk pomorskie

FELIETON Samorząd totalny sięga po dzienniczki. Felieton Miłosza Manasterskiego

Samorządy Warszawy i Gdańska przekroczyły kolejną granicę w walce z rządem, naruszając apolityczność szkół i prywatność rodziców. Taktyka opozycji totalnej czyni z samorządów narzędzia służące wyłącznie interesom opozycyjnych partii, a nie mieszkańcom tych miast.
Zobacz więcej na temat:  felieton miłosz manasterski POLSKA polityka Warszawa Gdańsk regiony szkoła edukacja opozycja Rafał Trzaskowski Aleksandra Dulkiewicz

"Dulkiewicz i Trzaskowski przekroczyli swoje kompetencje". Szef MEiN składa zawiadomienie do prokuratury

- Ci panowie i panie - Dulkiewicz i Trzaskowski - przekroczyli, w moim przekonaniu, swoje kompetencje - powiedział w Telewizji Republika Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki poinformował ponadto, że złożył zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez prezydentów Warszawy i Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła Rafał Trzaskowski Aleksandra Dulkiewicz polityka prokuratura

"Absurdalnie drogie i niefunkcjonalne". Nowe wiaty przystankowe w Gdańsku stały się obiektem drwin

Nowe, niepraktyczne wiaty na gdańskich ulicach wzbudziły rozbawienie wśród internautów. - To kolejny przykład braku nadzoru prezydent Aleksandry Dulkiewicz nad Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska. Będziemy domagać się od władz wyjaśnień - powiedział portalowi tvp.info radny Miasta Gdańska Przemysław Majewski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz

Apel gdańskich radnych PiS o wstrzymanie wsparcia dla Grupy Granica. "Włącza się w antypolską narrację"

Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się od władz miasta zerwania współpracy z Grupą Granica i przystąpienia do akcji #muremzapolskimmundurem, wspierającej polskie wojsko i inne służby chroniące granicę polsko-białoruską przed napływem migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz granica Białoruś imigranci w Europie

Przetargi w Gdańsku zgodne z prawem? Radni PiS: mamy co do tego wątpliwości

- Mamy wątpliwości co do tego, czy przetargi w Gdańsku odbywają się zgodnie z prawem zamówień publicznych - oświadczyli radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem, w czasie rozpisywania przetargu na dostawę ośmiu aut elektrycznych dla jednostek miejskich mogło dojść do nieprawidłowości.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk przetargi pieniądze korupcja POLSKA regiony samochody elektryczne

"Po co wydawać 45 mln zł na coś, co i tak będzie nasze?". Radny Gdańska o planach prezydent Dulkiewicz

- Prezydent Aleksandra Dulkiewicz z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów zaproponowała na 15 miesięcy przed zakończeniem umowy, że miasto wykupi udziały, które w spółce posiada Saur Neptun Gdańsk - żeby miasto mogło zarządzać tym samo. Ale zapomniała o tym, że za 15 miesięcy Gdańsk i tak będzie zarządzał sam. Po co wydawać 45 mln złotych na coś, co i tak będzie nasze? - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Skiba, radny miasta Gdańsk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz regiony pomorskie

TYLKO U NAS Spór o Westerplatte. Płażyński: nie można było oddać tego miejsca ekipie, która moralnie zbankrutowała

W 2019 r. między rządem a władzami Gdańska rozpoczął się spór wokół specustawy dot. budowy Muzeum Westerplatte. - Władze miasta zachowywały się w tamtym czasie tak, jakby Gdańsk nie podlegał jurysdykcji państwa polskiego - mówi Kacper Płażyński w rozmowie z PolskimRadiem24.pl. Przed obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej przypominamy polityczną walkę o Westerplatte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Westerplatte Gdańsk II wojna światowa Aleksandra Dulkiewicz Muzeum II Wojny Światowej Kacper Płażyński

Wycinka drzew w Parku Steffensów w Gdańsku. Płażyński: nie zgadzamy się na takie postępowanie

- Polityka przestrzenna Gdańska to tak naprawdę działanie na zlecenie konkretnych deweloperów, konkretnych grup biznesowych. Taka polityka szkodzi mieszkańcom i powietrzu, którym tutaj oddychamy. Domagamy się, by pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz zajęła w tej sprawie wyraźne stanowisko - powiedział poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Kacper Płażyński przyroda ochrona przyrody regiony pomorskie