Polskie Radio
Section05
Aleksandra Dulkiewicz

Gdańsk wspierał aktywistów chcących zburzenia zapory. Płażyński pyta Dulkiewicz o Grupę Granica

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński zwrócił się do władz Gdańska z pismem, w którym pyta, na czym polegało ich wsparcie dla Grupy Granica, której aktywiści - jak podkreślił - "krytykowali budowę muru na granicy polsko-białoruskiej i domagali się zburzenia muru".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Kacper Płażyński PiS Gdańsk regiony pomorskie Aleksandra Dulkiewicz granica kryzys na granicy

Słup energetyczny na rondzie w Gdańsku. Urzędnicy nie zdołali go usunąć przed wylaniem asfaltu

Stoi na środku jezdni budowanego ronda u zbiegu ulic: Niepołomickiej, Starogardzkiej i Czerskiej w Gdańsku. Ani drgnie. Wokół słupa pojawił się już asfalt, wygląda więc to tak, jakby betonowa konstrukcja miała zostać na rondzie na dłużej. Inwestor - miasto Gdańsk - zapewnia jednak, że słup zniknie, choć to wymaga uzgodnień z gestorem sieci energetycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk drogi inwestycje Aleksandra Dulkiewicz pomorskie regiony

TYLKO U NAS W niektórych polskich miastach dziki... mają się dobrze. "Gdybym wtedy była w ciąży, nie dałabym rady uciec"

Warszawa, Gdańsk, Gdynia. Co je ostatnio łączy? Mają poważne problemy z watahami dzików. Zwierzęta terroryzują mieszkańców. Są wszędzie: na plażach, na osiedlach, na deptakach, w śmietnikach. Co gorsza, atakują mieszkańców. Ofiarą dzików padają też psy. Urzędnicy twierdzą, że redukują populację, ale żaden z magistratów z nich nie zrobił inwentaryzacji dzikich zwierząt. W rzeczywistości działają na tzw. czuja.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta leśne zwierzęta domowe POLSKA Lasy Państwowe Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Rafał Trzaskowski

TYLKO U NAS Gdańsk: związana z Dulkiewicz radna chce odejść z polityki. "Była tubą władz miasta"

"Była wykorzystywana jako tuba polityczna", "to będzie spore osłabienie prezydent Gdańska" - tak gdańscy dziennikarze komentują planowane odejście z polityki Beaty Dunajewskiej. Gdańska radna i zarazem przewodnicząca klubu stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, do którego należy także Aleksandra Dulkiewicz, swoją decyzję - w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl - tłumaczy chęcią rozwoju zawodowego, ale też kłopotami zdrowotnymi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk pomorskie polityka Wydarzenia regiony

TYLKO U NAS Ogromna pensja skarbnik Gdańska. "Miasto służy rządzącym jako prywatne żerowisko"

 - Wysokie i wciąż rosnące zarobki kluczowych urzędników ze świty pani prezydent Dulkiewicz drastycznie kontrastują z mierzalnymi, miernymi efektami ich pracy - mówi portalowi PoolskieRadio24.pl Tomasz Rakowski. Pełnomocnik PiS w Gdańsku ocenił tym samym ujawnione niedawno ogromne zarobki Izabeli Kuś, skarbnik miasta. Z oświadczenia majątkowego za rok 2022 wynika, że skarbnik Gdańska miała dochód łączny w kwocie 372 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk pomorskie POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość regiony polityka

Zarobki skarbnik Gdańska. Media: unikalna w działalności publicznej dynamika wzrostu

"Z oświadczenia majątkowego za rok 2022 wynika, że (skarbnik Gdańska, Izabela - red.) Kuś miała dochód łączny w kwocie 372 tys. zł. To unikalna w działalności publicznej dynamika na poziomie powyżej 250 proc." - informuje portal tvp.info. "Jeszcze w 2019 r. jako zastępca dyrektora wydziału w urzędzie miejskim mogła zarabiać rocznie ok. 130 tys. zł" - podkreślił portal.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk samorząd Aleksandra Dulkiewicz

TYLKO U NAS Gdański magistrat ma problemy z... procentami. Dulkiewicz zaprezentowała wyniki jak "w rosyjskich sondażach"

Raz 130, potem 110, a innym razem 83 proc. Takie sumaryczne wyniki ankiet zaprezentowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas spotkania z mieszkańcami południowych dzielnic. Miasto twierdzi, że to nie błąd, a opozycja żartuje sobie, że wyniki są podobne do tych z "rosyjskich sondaży".
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz POLSKA Gdańsk pomorskie polityka TYLKO U NAS

TYLKO U NAS "Układ gdański" w wodociągach. Kolejni zaufani Aleksandry Dulkiewicz we władzach miejskiej spółki

- Jestem przekonany, że wyborcy są zmęczeni pazernością ekipy Aleksandry Dulkiewicz i będą o tym pamiętali - tak Andrzej Skiba, gdański radny PiS ocenia najnowsze powołania wiceprezesów do miejskiej spółki Gdańskie Wodociągi (GW). Do zarządu skomunalizowanego przedsiębiorstwa trafili bliscy współpracownicy Aleksandry Dulkiewicz. Wiceprezesem została dotychczasowa rzecznik GW, Magdalena Rusakiewicz, a także Dariusz Słodkowski, były radny z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie samorząd Aleksandra Dulkiewicz

"Nie było politycznych motywów". Kazimierz Smoliński o zabójstwie Pawła Adamowicza

- Zarzuty politycznych motywacji sprawcy są bezpodstawne, on nie był przez nikogo inspirowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Kazimierz Smoliński, przywołując uzasadnienie wyroku wobec zabójcy Pawła Adamowicza. - Sędzia jednoznacznie pokazała, że nie ma motywów politycznych, współpracy z kimkolwiek nie było - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Smoliński PiS Krzysztof Świątek Paweł Adamowicz Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz sądownictwo

Gdańsk wydał 50 tys. zł, by uhonorować Danutę Wałęsę. "Władze nie liczą się z pieniędzmi"

- Władze Gdańska pokazują, że nie liczą się pieniędzmi - mówi portalowi PolskieRadio24.pl, Przemysław Majewski. Tak gdański radny PiS ocenił wydatki władz miasta związane z organizacją wraz z cateringiem uroczystości przyznania Danucie Wałęsie tytułu Honorowego Obywatela Gdańska. Łącznie z budżetu miasta na ten cel trafiło prawie 50 tys. zł
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Lech Wałęsa Danuta Wałęsa pomorskie

TYLKO U NAS Dulkiewicz będzie uczyć studentów. Majewski: jeśli nie chce zajmować się miastem, powinna zrezygnować

Portal PolskieRadio24.pl ujawnił we wtorek, że prezydent Gdańska będzie w godzinach pracy magistratu prowadzić zajęcia z dyplomacji miast na Uniwersytecie Gdańskim. Aleksandra Dulkiewicz postanowiła ratować swój wizerunek wśród mieszkańców i przekazała 1500 zł na Gdański Program Stypendialny Mentor. Aleksandra Dulkiewicz nie rezygnuje jednak z prowadzenia wykładów. - Czas stanąć w prawdzie, zająć się sprawami miasta. Jeśli nie chce tego zrobić, pora zrezygnować z funkcji prezydenta - uważa radny z PiS, Przemysław Majewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie szkolnictwo wyższe Aleksandra Dulkiewicz edukacja

TYLKO U NAS Aleksandra Dulkiewicz będzie uczyć studentów. Zajmie się tym... w godzinach pracy magistratu

Jak ustalił portal PolskieRadio24.pl, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz będzie prowadzić zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim. Studentom Wydziału Nauk Społecznych opowie o dyplomacji miast. Zajęcia będzie prowadzić w nadchodzącym semestrze... w godzinach pracy magistratu. Ma za to otrzymać honorarium. - Skoro woli prowadzić zajęcia ze studentami, pora, żeby ustąpiła z funkcji prezydenta miasta - uważa radny opozycji w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk pomorskie polityka szkolnictwo wyższe POLSKA regiony

TYLKO U NAS Prezydent Gdańska wprowadza dotkliwą podwyżkę opłat za śmieci. Niedawno rozdała ponad 600 tys. zł na nagrody

W poniedziałek władze Gdańska poinformowały lokalnych przedsiębiorców o dotkliwej podwyżce stawek za gospodarowanie odpadami. Opłaty za wywóz śmieci wzrosną aż o 140 proc. Prezydent miasta wprowadza słone opłaty, w czasie gdy niedawno sama przyznała swoim najbliższym współpracownikom po 22 tys. 250 zł brutto nagrody rocznej. Decyzję krytycznie o nowych stawkach za wywóz śmieci ocenili radni z opozycji, a także znany gdański piekarz. 
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk pomorskie Aleksandra Dulkiewicz Kacper Płażyński polityka śmieci odpady

"Bizantyjskie" nagrody w samorządach. Ci prezydenci miast rozdali największe premie swoim współpracownikom

- Prezydenci miast często mówią o kryzysie i braku pieniędzy w budżetach. Jednocześnie hojnie nagradzają swoich pupili zajmujących eksponowane stanowiska - twierdzi dziennik "Fakt", który ujawnia, jak to określa, "bizantyjskie" nagrody w samorządach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz pomorskie Kraków Jacek Majchrowski wielkopolskie małopolskie Jacek Jaśkowiak