Polskie Radio
Section05
Paweł Adamowicz

Dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd: motywacja sprawcy nie była polityczna

Stefan Wilmont został skazany na dożywocie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sąd uznał, że jest on osobą poczytalną. Stwierdził także, iż motywacja sprawcy nie była polityczna. "Powiązanie zamachu z polityką ma charakter nadinterpretacji wynikający z publicznego komentowania sprawy, a nie rzeczywistych przekonań oskarżonego" - brzmi fragment uzasadnienia wyroku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabójstwo Paweł Adamowicz sąd Gdańsk

"Nie było politycznych motywów". Kazimierz Smoliński o zabójstwie Pawła Adamowicza

- Zarzuty politycznych motywacji sprawcy są bezpodstawne, on nie był przez nikogo inspirowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Kazimierz Smoliński, przywołując uzasadnienie wyroku wobec zabójcy Pawła Adamowicza. - Sędzia jednoznacznie pokazała, że nie ma motywów politycznych, współpracy z kimkolwiek nie było - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Smoliński PiS Krzysztof Świątek Paweł Adamowicz Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz sądownictwo

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd zdecydował ws. właściciela agencji i szefa ochrony imprezy WOŚP

Były właściciel agencji ochrony "Tajfun" - Gracjan Z. i były jej dyrektor - Dariusz S. zostali skazani w procesie dotyczącym niewłaściwej organizacji koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego Stefan W. zadał śmiertelne ciosy nożem prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Pozostali oskarżeni, a więc dwaj policjanci, gdański urzędnik oraz dwie osoby z regionalnego centrum wolontariatu zostali uniewinnieni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Paweł Adamowicz WOŚP pomorskie regiony Gdańsk

Rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Sąd wyznaczył termin mów końcowych

Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył termin mów końcowych w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Obrońca i prokurator będą mogli wypowiedzieć się w połowie marca br. W trakcie poniedziałkowej rozprawy przesłuchano świadków w tym policjanta, który zatrzymał Stefana W. oraz patomorfologa, który przeprowadził sekcję zwłok prezydenta Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo zabójstwo Paweł Adamowicz Gdańsk

Rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. niespodziewanie przerywa milczenie

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku trwa osiemnasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan W., który jest oskarżony o zabójstwo Adamowicza, tuż po tym jak sędzia wyłączyła jawność na czas przesłuchania dwojga świadków, krzyknął "rozprawa ma być jawna". W sądzie nie pojawiła się z kolei Magdalena Adamowicz. Jak tłumaczył jej pełnomocnik ze względu na kwestie zdrowotne, nie jest w stanie zeznawać w obecności oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo zabójstwo Paweł Adamowicz pomorskie Gdańsk regiony

TYLKO U NAS Kunszt Wodny w Gdańsku. Ratusz wydaje miliony, a w obiekcie do dziś hula wiatr

To miała być perła Gdańska. Dowód na to, że współpraca samorządu z biznesem może z powodzeniem funkcjonować. Mowa o Kunszcie Wodnym - budynku, który ponad cztery lata temu stanął naprzeciwko Bramy Wyżynnej, przy Drodze Królewskiej w Gdańsku. Tymczasem do dziś Kunszt Wodny nie został otwarty. Do idei jego powstania przekonywał jeszcze ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz inwestycje POLSKA Gdańsk

Kolejna rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Przesłuchania za zamkniętymi drzwiami

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbywa się dwunasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. siedzi w największej sali sądowej w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą. Przesłuchiwani są wychowawcy z zakładu karnego, gdzie przebywał oskarżony. Ta część procesu odbywa się jednak za zamkniętymi drzwiami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Paweł Adamowicz zabójstwo regiony pomorskie

Internauci: sędzia Julia Kuciel protestowała z Pawłem Adamowiczem, teraz uniewinniła jego żonę

Internauci przypomnieli sędzi Julii Kuciel wideo z 2017 r. Widać na nim protestującą Kuciel, a wraz z nią Pawła Adamowicza, męża uniewinnionej teraz europoseł PO Magdaleny Adamowicz. Sprawę opisuje tvp.info, przytaczając słowa sędzi, która podkreśla, że jej praca to służba, więc wydając wyroki, nie kieruje się zapatrywaniami politycznymi obywateli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Paweł Adamowicz KOD sąd prokuratura Gdańsk pomorskie

Reszczyński: Donald Tusk nie zmienił swojego podejścia do ludzkich spraw

- Jeżeli Donald Tusk rozmawia z przedsiębiorcą i martwi się, że ten będzie musiał zwolnić swoich pracowników, to znaczy, że były premier się w swoim podejściu do ludzkich spraw nie zmienił - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski oraz Andrzej Rafał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Donald Tusk opozycja Paweł Adamowicz Gdańsk polityka FILM Platforma Obywatelska Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest akt oskarżenia przeciwko Stefanowi W.

Koniec śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko Stefanowi W. - dowiedział się reporter Radia Gdańsk. 13 stycznia 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mężczyzna wszedł na scenę na Targu Węglowym i podczas światełka do nieba ugodził nożem prezydenta Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Adamowicz zabójstwo Gdańsk

Barierki nie były chronione? Nowe informacje o organizacji finału WOŚP, podczas którego ugodzono nożem Pawła Adamowicza

- Barierki z lewej strony sceny nie były przez nikogo chronione, sam trzy razy tędy przechodziłem - zeznał przed gdańskim sądem świadek w procesie ws. organizacji w 2019 r. miejskiego finału WOŚP, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja sąd Paweł Adamowicz Gdańsk zabójstwo śmierć

Tragiczny finał WOŚP w Gdańsku. Świadek przed sądem: nikt nie pilnował wejścia

- Stałam przed sceną i zdziwiło mnie, że nikt nie pilnował wejścia z lewej strony - mówiła w piątek świadek przed sądem w Gdańsku w procesie ws. organizacji w 2019 r. koncertu WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Kobieta widziała, jak prawdopodobnie zamachowiec przeskoczył barierkę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Paweł Adamowicz WOŚP zabójstwo