Polskie Radio
Section05
mowa nienawiści

Uczestnicy marszu KO brutalnie lżą dziennikarza. Tak wygląda "miłość" i "tolerancja" fanów Tuska

Wyzwiska, wulgarne okrzyki, transparenty wzywające do fizycznej eliminacji przeciwników, czy też brutalne lżenie dziennikarzy relacjonujących marsz. Tak wygląda w praktyce "miłość" i "tolerancja", które można było zaobserwować dziś na pochodzie zwolenników Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk koalicja obywatelska opozycja mowa nienawiści

ANALIZA Giertych w nurcie "silnych razem", czyli mowa nienawiści wobec przeciwników politycznych i symetrystów

Donald Tusk ogłosił, że Roman Giertych, były prezes Ligi Polskich Rodzin, były lider Młodzieży Wszechpolskiej oraz były wicepremier za czasów rządów Kazimierza Marcinkiewicza i wcześniejszy minister edukacji narodowej, będzie kandydować do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim. Kandydatura ta budzi jednak kontrowersje - jedną z przyczyn są jego związki z tzw. silnymi razem, czyli grupą internetowych trolli atakującą wszystkich nie będących wyznawcami PO i lidera tej formacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce kampania wyborcza Sejm wybory parlamentarne Roman Giertych koalicja obywatelska Platforma Obywatelska PO internet mowa nienawiści opozycja

Autor hasła "opozycja totalna" i znany internetowy hejter doradzał... Platformie Obywatelskiej

Znany internetowy hejter "Pablo Morales" to Bartosz Kopania, były doradca Platformy Obywatelskiej, a także syn byłego oficera Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego - wynika z ustaleń tvp.info. Mężczyzna "zasłynął" szerzeniem mowy nienawiści w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska PO opozycja twitter mowa nienawiści polityka

"Dehumanizują wyborców PiS, agresja to motywator". Prof. Maliszewski o skrajnym elektoracie PO

- Na marszach gromadzony jest twardy elektorat opozycyjny. Ten, który kieruje się emocjami i zachowuje się w sposób agresywny. Badania Uniwersytetu Warszawskiego pokazały, że te osoby dehumanizują wyborców PiS, agresja i negatywne emocje to ich motywator - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz.
Zobacz więcej na temat:  Norbert Maliszewski Platforma Obywatelska opozycja polityka mowa nienawiści agresja Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

"Zadźgam Cię jak żyda Adamowicza". Groźby pod adresem posła PiS. To nie pierwszy taki przypadek

"Brutalnie cię oskalpuję przy pomocy noża grzybiarskiego" - to fragment maila do posła PiS Pawła Lisieckiego od anonimowego nadawcy. To nie pierwszy przypadek, kiedy do posłów Prawa i Sprawiedliwości wysyłane są niebezpieczne groźby. Warto przypomnieć, że podobna nagonka doprowadziła do realnej tragedii - kiedy to były członek PO Ryszard Cyba zamordował lokalnego działacza PiS Marka Rosiaka.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lisiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS mowa nienawiści Platforma Obywatelska PO opozycja polityka POLSKA

Atak na kierowcę bp. Chrząszcza. Mocny apel burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty wydał oświadczenie w sprawie ataku na kierowcę bp. Roberta Chrząszcza. Jak czytamy "zwracam się z apelem, aby w przestrzeni publicznej zaprzestać mowy nienawiści skierowanej względem Kościoła i ludzi z nim związanych". Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza został zaatakowany w niedzielę podczas oficjalnej wizyty kanonicznej kapłana w Myślenicach. Napastnik ostrym narzędziem zadał mu kilka ciosów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Kościół katolicki Kalwaria Zebrzydowska mowa nienawiści służby i bezpieczeństwo

Politechnika Warszawska na tropie fake newsów i mowy nienawiści

Międzynarodowy zespół naukowców weźmie pod lupę komunikaty w mediach społecznościowych prowadzące do podziałów społecznych. Badacze przeanalizują dostępne dane i dzięki nowej metodzie zaproponują rozwiązania problemu. O szczegółach projektu opowiedziała w Trójce prof. Katarzyna Budzyńska z Politechniki Warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara Politechnika Warszawska mowa nienawiści fake news

Jarosław Sellin o atakach na prezesa PiS: Donald Tusk stworzył armię nienawistników

- Dostrzegam jednostronne, wypracowane już przez kilkanaście lat tworzenie armii nienawistników przez główną partię opozycyjną, na której czele stoi Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin POLSKA polityka Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość emocje wybory zjednoczona prawica społeczeństwo Dorota Kania opozycja Platforma Obywatelska mowa nienawiści PiS wielkopolskie

"Zachowania niedopuszczalne w demokracji". Fogiel o inspirowanych przez opozycję atakach na PiS

To smutne, że Platforma Obywatelska uważa, iż odzyska władzę dopuszczając się agresywnych i wulgarnych zachowań - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do ataków na działaczy i zwolenników PiS podczas spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Kórniku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel opozycja mowa nienawiści wielkopolskie Jarosław Kaczyński