Polskie Radio
Section05
mowa nienawiści

Jarosław Sellin o atakach na prezesa PiS: Donald Tusk stworzył armię nienawistników

- Dostrzegam jednostronne, wypracowane już przez kilkanaście lat tworzenie armii nienawistników przez główną partię opozycyjną, na której czele stoi Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin POLSKA polityka Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość emocje wybory zjednoczona prawica społeczeństwo Dorota Kania opozycja Platforma Obywatelska mowa nienawiści PiS wielkopolskie

"Zachowania niedopuszczalne w demokracji". Fogiel o inspirowanych przez opozycję atakach na PiS

To smutne, że Platforma Obywatelska uważa, iż odzyska władzę dopuszczając się agresywnych i wulgarnych zachowań - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do ataków na działaczy i zwolenników PiS podczas spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Kórniku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel opozycja mowa nienawiści wielkopolskie Jarosław Kaczyński

Nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera. Media: został zatrzymany przez ABW

Funkcjonariusze ABW zatrzymali w Bełchatowie Piotra U., który nawoływał do zabójstwa prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i policjantów - informuje portal tvp.info. Informację potwierdził Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW Stanisław Żaryn mowa nienawiści zatrzymanie służby i bezpieczeństwo POLSKA

"Skandaliczne i haniebne". Związkowcy SG zawiadomili prokuraturę o zniesławiających wpisach

- Chodzi o wpisy osób, które naszym zdaniem nie rozumieją tego, co się dzieje na granicy. Które takimi wypowiedziami powodowały, że mogły wpłynąć na morale funkcjonariuszy w takim ciężkim okresie - powiedział Marcin Kolasa, szef zarządu głównego NSZZ Funkcjonariuszy SG.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna prokuratura mowa nienawiści służby i bezpieczeństwo media społecznościowe POLSKA

"Ci, którzy służą na granicy, nie mogą dostawać metaforycznych strzałów z tyłu". Fogiel o "biedacelebrytach"

- Ci, którzy służą na granicy, potrzebują wsparcia. Oni mają tam bardzo trudno, są zagrożeni, w stanie ogromnego napięcia i nie mogą jeszcze dostawać metaforycznych strzałów z tyłu od współobywateli, polityków, biedacelebrytów, nazywających ich "mordercami" - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel granica Białoruś migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny opozycja Barbara Kurdej-Szatan mowa nienawiści społeczeństwo POLSKA

"Takie ataki zdarzają się już od dłuższego czasu". Kubiak o groźbach pod adresem polityków

- Przypomnijmy sobie ataki na posła Kukiza i agresywne wpisy. Rozumiem, że jesteśmy osobami publicznymi, ale granica została przekroczona i eskaluje - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak, poseł z PiS. Gościem audycji był też Kazimierz Kleina, senator z KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka agresja mowa nienawiści prokuratura PiS Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Facebook przez lata promował "najgorsze treści"? Kolejne niepokojące doniesienia "Washington Post"

Algorytmy Facebooka przez lata świadomie i systematycznie promowały "niektóre z najgorszych" i najbardziej kontrowersyjnych treści na swojej platformie - donosi "Washington Post", powołując się na dokumenty wewnętrzne firmy, znane jako "Facebook Papers".
Zobacz więcej na temat:  Facebook Mark Zuckerberg internet media społecznościowe mowa nienawiści Washington Post USA Stany Zjednoczone Ameryka ŚWIAT

Czy politycy żyją w ciągłym zagrożeniu?

Ostatnie wydarzenia w Wielkiej Brytanii, gdzie zamordowano posła Partii Konserwatywnej, każą zastanowić się nad tym, jak zapewnić bezpieczeństwo politykom. Czy wykonywanie tego zawodu, niezależnie od prezentowanych poglądów, łączy się z ryzykiem? Skąd bierze się coraz większa brutalność w polityce? Czy wpływ na to mają europejscy politycy?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg społeczeństwo emocje mowa nienawiści Wielka Brytania

Europoseł obraził, teraz przestrzega dziennikarkę. Nie milkną echa wulgarnego wpisu Sikorskiego

Nie milkną echa wpisu, którym europoseł PO Radosław Sikorski obraził europoseł Solidarnej Polski Beatę Kempę. W piątek polityk przestrzegał dziennikarkę Radia ZET Beatę Lubecką - która chciała przypomnieć wulgarne słowa, jakie w 2013 roku były szef dyplomacji wypowiadał pod adresem kobiet - że cytowanie nielegalnie pozyskanych treści jest przestępstwem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Beata Kempa polityka mowa nienawiści