Polskie Radio
Section05
Rada Polityki Pieniężnej

Wzrost inflacji, spadek inwestycji. Gospodarcze wyzwania

- Okres błogiego spokoju dla Rady Polityki Pieniężnej już się skończył. Członkowie Rady muszą trzymać rękę na pulsie, by w Polsce na powrót nie pojawiła się inflacja – powiedział w audycji Rządy Pieniądza Marian Szołucha z Uczelni Vistula. O gospodarczych wyzwaniach 2018 roku mówili także ekonomiści Piotr Soroczyński i Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  inflacja gospodarka polska wzrost gospodarczy bezrobocie Rada Polityki Pieniężnej inwestycje

"Jeśli ceny nie rosną, to mamy objaw kryzysowy w gospodarce"

Główny Urząd Statystyczny poinformuje dziś, jak kształtowały się ceny towarów i usług we wrześniu. Ze wstępnego szacunku, opublikowanego pod koniec ubiegłego miesiąca, wynika, że inflacja przyspieszyła - wyniosła 2,2 procent, licząc rok do roku. W sierpniu wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 1,8 procent. O wzrastających cenach mówili w audycji Rządy Pieniądza Mateusz Walewski (ekonomista PwC) i Maciej Bukowski (prezes Fundacji Wise Europa).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 stopy procentowe inflacja Rada Polityki Pieniężnej Główny Urząd Statystyczny vat

Dziś decyzja RPP ws. wysokości stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje w środę o wysokości stóp procentowych w Polsce. Od tego, co postanowi, zależy oprocentowanie lokat i kredytów w złotych. W Rządach Pieniądza rozmowa z Maksymilianem Wysockim z Gazety Bankowej, Piotrem Soroczyńskim z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Markiem Zuberem, ekonomistą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe pkb wzrost gospodarczy