X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rada Polityki Pieniężnej

Sytuacja makroekonomicza Polski. „Nie ma powodów do niepokoju”

„Pojawiają się efekty przegrzania polskiej gospodarki. Co prawda PKB ma wzrosnąć o ponad 4 proc., jednak tempo wzrostu będzie w kolejnych kwartałach spadać” – ocenia Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych. O sytuacji makroekonomicznej Polski, o tym, jak wyglądają perspektywy dalszego rozwoju gospodarczego i stan finansów publicznych, mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Grażyna Ancyparowicz z Rady Polityki Pieniężnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gospodarka polska wzrost gospodarczy pkb Rada Polityki Pieniężnej finanse publiczne

RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

Goście Polskiego Radia 24: Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna), Mariusz Pawlak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) i Marek Zuber (ekonomista) uważają, że na razie nie ma żadnych przesłanek by zmieniać wysokość stóp procentowych. Zarazem przestrzegają, że nie wiadomo jak będzie w przyszłości, bo polska gospodarka jest zależna od sytuacji na świecie, zwłaszcza w Europie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Polityki Pieniężnej gospodarka polska inflacja stopy procentowe NBP Adam Glapiński finanse publiczne

Eksperci o decyzji RPP ws. stóp procentowych: dobra wiadomość

Według prezesa NBP profesora Adama Glapińskiego przez dwa lata stopy procentowe w Polsce mogą pozostać na obecnym poziomie. Podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 procent. O decyzji Rady Polityki Pieniężnej dyskutowali w audycji Rządy pieniądza w Polskim Radiu 24: Monika Kurtek (Bank Pocztowy), Jarosław Nowrotek (Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej) i Olaf Wojak (Centrum im.Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej