Polskie Radio
Section05
Rafał Bała

"Śnieżnie i sympatycznie". Andrzej Grabowski z Wisły przed PŚ w skokach narciarskich

- Z tego, co mówią zawodnicy i organizatorzy, podobno wszystko jest znakomicie. Jeżeli chodzi o śnieg wokół skoczni, to jest tak, że jeśli jedzie się od centrum Wisły, to im bliżej skoczni imienia Adama Małysza, tym tego śniegu jest więcej - powiedział w "Magazynie sportowym" dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Grabowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła PŚ w skokach 2021/2022 SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Andrzej Grabowski Rafał Bała śnieg

Aneta Lemiesz: odzyskałam chrapkę do biegania

- Od 2019 roku kontynuuję dobrą passę prowadzenia, mam przyjemność brać udział w najlepszych zawodach. Sprawia mi to ogromną radość - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Aneta Lemiesz, wicemistrzyni świata juniorek na 400 m z 2000 roku. Lekkoatletka bywa teraz pacemakerką, w polskiej nomenklaturze lekkoatletycznej zającem. Na dystansach 800 i 1500 metrów, podczas prestiżowych mityngów, dyktuje tempo i pomaga osiągać dobre rezultaty.  
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Rafał Bała SPORT

"Magazyn sportowy". Problemy lekkoatletycznej reprezentacji Polski

- PZLA nie mógł dać wyższego uposażenia trenerowi Tomaszowi Lewandowskiemu niż przewidują przepisy, w obrębie środków publicznych jest to niemożliwe. Znalazł się potencjalny sponsor, jednak pojawiła się informacja, że wbrew temu, co wcześniej twierdził trener, podpisał on kontrakt ze Związkiem Lekkoatletycznym Kataru – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Petruczenko z Przeglądu Sportowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Bała

Henryk Kasperczak: jestem dumny z wyboru do jedenastki 100-lecia PZPN

- Cały czas mam pasję do piłki nożnej i ona we mnie zostanie. Nie osiągnąłbym tego sukcesu także bez moich kolegów, bo piłka nożna jest przecież także grą zespołową - powiedział w Polskim Radiu 24 były piłkarz i trener Henryk Kasperczak, który został wybrany do jedenastki 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gościem audycji był także lekkoatleta, Patryk Dobek. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN henryk kasperczak Rafał Bała Lekkoatletyka

Losowanie grup EURO 2020. Kogo los przydzieli Polakom?

- Wolałbym uniknąć Hiszpanów i Portugalczyków, z którymi Polacy nie potrafią sobie radzić, bo południowcy opierają swoją grę na wirtuozerii. Nie chciałbym również wylosować reprezentacji Anglii, do której wchodzi wspaniałe pokolenie zawodników, którzy dwa lata temu wygrywali mistrzostwa Europy we wszystkich kategoriach - powiedział Andrzej Janisz, wysłannik Polskiego Radia do Bukaresztu na losowanie grup EURO 2020.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprezentacja Polski Euro 2020 mistrzostwa europy Rafał Bała Jerzy Brzęczek

Wybory na prezesa PZPN

– Jeżeli prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej zostanie Józef Wojciechowski, ważną rolę w strukturach będzie pełnił Cezary Kucharski – oceniał w Debacie Poranka Rafał Bała, dziennikarz sportowy Polskiego Radia. – Kucharski to naturalny kontrkandydat dla Bońka, jest kardynałem Richelieu opozycji wobec obecnego szefa związku– mówił z kolei w Polskim Radiu 24 Marek Wawrzynowski z portalu „WP SportoweFakty”. Dziś, podczas zjazdu delegatów, wybrany zostanie nowy sternik PZPN-u.
Zobacz więcej na temat:  futbol józef wojciechowski Piłka nożna PZPN Rafał Bała SPORT Zbigniew Boniek