X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

Anna Siarkowska o zwołaniu pierwszego posiedzenia nowej KRS

Prezes Sądu Najwyższego sędzia Małgorzata Gersdorf nie zwoła posiedzenia nowej Krajowej Rady Sądownictwa. W związku z tym PiS chce zmienić prawo tak, by to prezes Trybunału Konstytucyjnego zwoływał KRS. Sprawę komentowała w audycji 24 Pytania Anna Siarkowska z Partii Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Partia Republikańska Trybunał Konstytucyjny Krajowa Rada Sądownictwa Małgorzata Gersdorf Prawo i Sprawiedliwość Michał Dworczyk Rafał Trzaskowski Warszawa Stanisław Karczewski Sąd Najwyższy

Michał Dzięba o kulisach rządów Platformy Obywatelskiej

Były członek gabinetu ministra skarbu Aleksandra Grada Michał Dzięba złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata na prezydenta Warszawy, posła PO Rafała Trzaskowskiego. Zarzuca mu przyjęcie 150 tys. zł od lobbysty na nielegalne finansowanie kampanii wyborczej do europarlamentu w 2009 roku. O wspólnych interesach z politykami PO Michał Dzięba mówił w audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Piotr Nisztor Donald Tusk Aleksander Grad

"Działania Michała Dzięby są nastawione na wywołanie burzy"

Michał Dzięba, były współpracownik Rafała Trzaskowskiego – dziś kandydata na prezydenta Warszawy – zarzucił mu przyjęcie pieniędzy na nielegalne finansowanie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego i m.in. zażywanie narkotyków. Odniósł się do tego w audycji 24 Pytania senator PO Waldemar Sługocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Warszawa

Paweł Grabowski: poseł Misiło przekroczył granice logiki

"Skończył się już czas pobłażania na tego typu sformułowania i będę kierował sprawę do sądu, nie zażywam żadnych narkotyków" - powiedział były rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz, odnosząc się do wypowiedzi Piotra Misiło (Nowoczesna). Misiło powiedział w TVP Info, że złożył "interpelację do MON o udostępnienie transakcji z kart kredytowych, żeby sprawdzić, czy b. szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej Misiewicz nie płacił nimi np. za narkotyki". O sprawie mówił w audycji 24 Pytania Paweł Grabowski z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Nowoczesna sondaże sondaż Rafał Trzaskowski

Pomnik ofiar powinien powstać tuż po katastrofie smoleńskiej

- Jestem zwolennikiem budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Monument powinien powstać tuż po katastrofie – nie powstał i obwiniam za to władze Warszawy. Teraz wojewoda z pominięciem prawa i gwałtem na warszawiakach stawia pomnik. Jeśli to upamiętnienie tam powstanie, to będzie tworzyło złą atmosferę. Ofiary katastrofy na to nie zasługują – powiedział w audycji 24 Pytania Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Warszawa Paweł Rabiej katastrofa w Smoleńsku IPN Holokaust Rafał Trzaskowski Mieszkanie Plus Hanna Gronkiewicz-Waltz Lech Kaczyński

Lubnauer: porozumienie Nowoczesna-PO nie jest odwołane

Na tę chwilę porozumienie pomiędzy Nowoczesną a PO, w sprawie poparcia Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest odwołane - oświadczyła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer po spotkaniu z liderem PO Grzegorzem Schetyną. W Polskim Radiu 24 o koontrowersjach wokół reprywatyzacji, a także nt. negocjacji o koalicji PO-Nowoczesna w wyborach samorządowych mówili Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej o Karol Gac z DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Hanna Gronkiewicz-Waltz Platforma Obywatelska Nowoczesna reprywatyzacja Warszawa Rafał Trzaskowski

"Trzaskowski musi odcinać się od Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Jednym z wydarzeń mijającego tygodnia było przedstawienie Rafała Trzaskowskiego jako wspólnego kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmowa Michała Wróblewskiego z Faktu, Karola Gaca z DoRzeczy.pl i Klaudii Dadury z Gazety Polskiej Codziennie. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Paweł Rabiej Ryszard Petru

Wybory lidera Nowoczesnej. "Zagłosuję na Ryszarda Petru"

Rafał Trzaskowski jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy, natomiast Paweł Rabiej na wiceprezydenta. – Rafał Trzaskowski to polityk dojrzały, wszechstronnie skonstruowany. Natomiast Paweł Rabiej to osoba, która ma wszelkie kompetencje do tego, by być świetnym wiceprezydentem. Fakt, że opozycja się jednoczy to efekt uboczny wprowadzanej przez PiS ordynacji wyborczej – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Witold Zembaczyński Ryszard Petru Warszawa Paweł Rabiej Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość

"Jako wiceprzewodniczący klubu czuję się niezręcznie"

– Jesteśmy drużyną. Ale drużyna to jeszcze nie zespół – mówił w Rozmowie PR24 Piotr Misiło. Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Nowoczesnej, a także kandydat na szefa tej partii, przyznał na naszej antenie, że nie wiedział o tym, że Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Warszawa POLSKA

Zjednoczenie opozycji? „Raczej PO wchłania Nowoczesną”

Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Paweł Rabiej, który miał walczyć o władzę w stolicy z ramienia partii Ryszarda Petru, ma - w przypadku zwycięstwa przedstawiciela PO - objąć fotel wiceprezydenta miasta. W Polskim Radiu 24 komentarz Krzysztofa Losza z Naszego Dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Hanna Gronkiewicz-Waltz

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

Poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy; członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy. – To oznacza, że walka będzie jeszcze trudniejsza dla kontrkandydata PiS-u, niezależnie czy będzie nim Patryk Jaki, czy Stanisław Karczewski – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Nowoczesna Hanna Gronkiewicz-Waltz samorząd

"W Warszawie jest kłopot, to kłopot ostatnich 27 lat"

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił drugą grzywnę w wysokości 3 tys. zł, nałożoną na  Hannę Gronkiewicz-Waltz przez komisję weryfikacyjną za nieusprawiedliwione niestawiennictwo. O sytuacji prezydent Warszawy oraz o wyborach samorządowych w 2018 roku mówiła w audycji 24 Pytania posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja Rafał Trzaskowski Parlament Europejski POLSKA