Polskie Radio
Section05
Różaniec do Granic

"Chrześcijaństwo jest czymś co spajało nasza państwowość"

Akcja utworzenia żywego łańcucha modlitewnego wzdłuż całej granicy Polski szykowana jest na 7 października. Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w tej inicjatywie. Gośćmi Rozmowy kulturalnej byli: Maciej Bodasiński – organizator akcji i Dariusz Kowalski, aktor.
Zobacz więcej na temat:  Kościół religia chrześcijaństwo Różaniec do Granic

Religia: Akcja Różaniec do Granic

7 października podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Archidiecezja Gdańska organizuje też Różaniec Do Granic dla dzieci. Najmłodsi z różańcami w dłoniach staną do modlitwy wzdłuż granicy na Westerplatte. O akcji w audycji Rozmowa Kulturalna mówił jej koordynator Łukasz Witkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Kościół chrześcijaństwo Kościół katolicki alkoholizm Różaniec do Granic

"Polska kolejny raz musi oddać się w opiekę Matce Chrystusa"

– Skala naszego przedsięwzięcia jest ogromna – powiedział Maciej Bodasiński, reżyser i dokumentalista. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana zostanie akcja Różaniec do Granic. Organizatorzy wydarzenia liczą, że w tej szczególnej modlitwie różańcowej weźmie udział ponad milion Polaków. Na temat akcji i siły różańca rozmawialiśmy w audycji „Życie z duszą, czy bez?”.
Zobacz więcej na temat:  religia wiara Kościół katolicki Jezus Chrystus Różaniec do Granic