Polskie Radio
Section05
Agnieszka Ciecierska

Tydzień Zdrowia Kobiet w Programie 1 Polskiego Radia

W trwającym Tygodniu Zdrowia Kobiet (4-10 marca) szefowa Ministerstwa Zdrowia Izabela Leszczyna zachęca wszystkie panie do zadbania o siebie i zrobienia bezpłatnych badań profilaktycznych. Do akcji Ministerstwa Zdrowia włączyło się Polskie Radio. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych materiałów dźwiękowych przygotowanych przez redaktorki radiowej Jedynki Agnieszkę Ciecierską i Klaudię Wasiek. 
Zobacz więcej na temat:  kobieta zdrowie Ministerstwo Zdrowia Izabela Leszczyna Agnieszka Ciecierska Klaudia Wasiek nowotwory profilaktyka

Pi-stacja. Darmowe wideolekcje i korepetycje dla uczniów w sieci

Kilkaset kilkuminutowych darmowych filmów edukacyjnych z matematyki, chemii, fizyki czy biologii można znaleźć na stronie pistacja.tv i na kanałach przedmiotowych na YouTube. - Chcielibyśmy, by każdy, kogo nie stać na płatne korepetycje lub nie chce na nie uczęszczać, miał możliwość skorzystania z materiału, który umożliwi zrozumienie podstawy programowej - powiedziała Małgorzata Kazubska z fundacji Katalyst Education. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ciecierska edukacja szkoła uczniowie

Andrzej Woźniak, czyli całoroczny Święty Mikołaj. "Łatwo zaprzyjaźniam się z ludźmi"

Jednym z finalistów Ligi Superbohaterów tegorocznego "Lata z Radiem" był Wielkopolski Książę Autostopu - Andrzej Woźniak. Podczas podróży bliskich i dalekich poznaje ludzi i później wysyła do nich kolorowe listy. Sam o sobie mówi, że jest "całorocznym, nowoczesnym Świętym Mikołajem", bo do listów dołącza upominki w postaci książek.
Zobacz więcej na temat:  wolontariat pomoc społeczna Boże Narodzenie Agnieszka Ciecierska Zbigniew Krajewski święta

"Choinki Jedynki 2023". Podarunki od Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" wylicytowano za 10000 złotych

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny wziął udział w XXII Charytatywnej Akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2023". Artyści przekazali na licytację piękną pracę oraz wyjątkowe podarunki, które wylicytowano za kwotę 10000 złotych. - Staramy się godnie reprezentować nasz region - mówili podczas malowania przedstawiciele zespołu.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Sława Bieńczycka Agnieszka Ciecierska Koszęcin Zespół Pieśni i Tańca Śląsk Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Retro Liga - odtwarzanie przedwojennego świata piłki nożnej

Retro Liga to projekt łączący elementy piłki nożnej z historią sportu, którego celem jest ukazanie rozgrywek przedwojennej piłki nożnej ze szczególnym naciskiem na kluby, które zakończyły swoje funkcjonowanie w 1939 roku. Pomysłodawcami wydarzenia są przedstawiciele grup rekonstrukcji historycznej, dotychczas zajmujący się odtwarzaniem historii konkretnych pułków wojskowych walczących w czasie II wojny światowej. A o działalności Retro Ligi opowiedział Jacek Dąbrowski z Polskiego Radia Białystok.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ciecierska historia Polski rekonstrukcja aktywność fizyczna