Polskie Radio
Section05
TOPR

Trudne warunki turystyczne w Tatrach. Ratownicy apelują o rozwagę

W Tatrach panują trudne warunki turystyczne. W ostatnich dniach nie tylko w wyższych partiach gór, ale też w okolicach Zakopanego spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu, w związku z czym na tych terenach wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Nadejście zimy nie zniechęca turystów, jednak niektórzy wyruszają w góry bez odpowiedniego wyposażenia.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Zakopane Tatry zima turystyka TOPR Tatrzański Park Narodowy

Więcej wypadków niż przed rokiem. TOPR podsumował wakacje w górach

- Podczas tegorocznych wakacji, od 24 czerwca do 3 września, w Tatrach 385 turystów potrzebowało pomocy ratowników TOPR, doszło także niestety, do pięciu wypadków śmiertelnych - podsumował tegoroczny sezon w górach ratownik dyżurny Andrzej Marasek. Tatrzańscy ratownicy 116 razy używali śmigłowca, 128 wypadków zakończyło się ciężkimi urazami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Zakopane góry TOPR

Piknik służb ratowniczych. Maląg: priorytetem rządu jest bezpieczeństwo i wzmocnienie nakładów

Najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo Polaków w obliczu wojny za wschodnią granicą – powiedziała w niedzielę w Kobylej Górze minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas pikniku służb ratowniczych Akademia Ratownicza RENEGADE/SAREX.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg POLSKA ratownik medyczny TOPR WOPR Prawo i Sprawiedliwość służby i bezpieczeństwo służby ratunkowe