Polskie Radio
Section05
konwencja PiS w Szczecinie

Po konwencji PiS w Szczecinie. "Pomorze Zachodnie jest obszarem kluczowym"

- Zachodnie Pomorze to nasz energetyczny korytarz bezpieczeństwa, a także kwestia gospodarki morskiej i rywalizacji z portami niemieckimi. To obszar kluczowy w koncepcji Trójmorza - powiedział dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica. Do niedzielnej konwencji regionalnej PiS w Szczecinie odnieśli się również m.in. Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego oraz Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka konwencja PiS w Szczecinie Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

Prezes PiS: wiarygodność to nasze największe osiągnięcie polityczne 4 lat

-  Będziemy proponować zmiany w konstytucji, ale obawiam się, że nasi przeciwnicy są zwolennikami wolności wyłącznie dla siebie. Natomiast są przeciwnikami tej prawdziwej wolności - ocenił Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, podczas konwencji w Szczecinie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński konwencja PiS w Szczecinie Wybory parlamentarne 2019 konwencje PiS

Utrzymanie złotego, programy społeczne i obrona tradycyjnych wartości. Konwencja PiS w Szczecinie

Podczas regionalnej konwencji PiS w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rządowe inwestycje w infrastrukturę energetyczną oraz transportową wzmocnią bezpieczeństwo i suwerenność kraju. Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział bezwzględne karanie za pedofilię.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Szczecin zachodniopomorskie regiony Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Joachim Brudziński wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 konwencja PiS w Szczecinie

Konwencja PiS w Szczecinie. Komentarze publicystów

- Widać, że PiS nie ma ambicji na zdobywanie nowego elektoratu - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski z portalu reo.pl. Publicysta skomentował w ten sposób konwencję PiS w Szczecinie. Innego zdania był jednak Krzysztof Karnkowski, który ocenił, że "partia rządząca może jeszcze pozyskać nowych wyborców". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 konwencja PiS w Szczecinie

Premier: rząd PiS inwestuje w infrastrukturę

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd PiS daje gwarancję niezależności, suwerenności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego. Na regionalnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie Mateusz Morawiecki podkreślił, że w kolejnych latach w Polsce będzie rosło zużycie gazu, dlatego rząd inwestuje w infrastrukturę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS w Szczecinie Mateusz Morawiecki

Prezes PiS zapowiada zaostrzenie kar za pedofilię

Jarosław Kaczyński mówi o zaostrzeniu kar za pedofilię. Prezes PiS powiedział podczas konwencji partii w Szczecinie, że kary za takie przestępstwa będą "bez zawiasów" i "być może nawet do 30 lat więzienia". Zapowiedział też podwyższenie wieku ofiar - z 15 lat - do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński konwencja PiS w Szczecinie

Dziś konwencja PiS w Bydgoszczy. Przemówią prezes i premier

W Bydgoszczy odbędzie się dziś (godz.10.00) konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wydarzenia głos zabiorą między innymi prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Lider ugrupowania i szef rządu spotkają się z wyborcami również jutro - w Szczecinie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS konwencja PiS w Szczecinie konwencja PiS w Bydgoszczy Beata Mazurek Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Premier: "nowa piątka PiS" ma dać nowy impuls makroekonomiczny

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował w poniedziałek akcję informacyjną nt. nowej "piątki PiS. "Ruszamy w Polskę" - zapowiedział premier. Nasze propozycje są dla wszystkich, nasza polityka ma za zadanie przywracać nadzieję - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier PiS Nowa Piątka PiS Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński konwencja PiS we Wrocławiu konwencja PiS w Bydgoszczy konwencja PiS w Szczecinie