Polskie Radio
Section05
konwencja PiS

Zapowiedź zniesienia immunitetów. Prezes PiS nawiązał do oskarżeń wobec Tomasza Grodzkiego

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Jarosław Kaczyński zapowiedział zniesieni immunitetów. W tym kontekście wspomniał sprawę marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który jest oskarżany o przyjmowanie łapówek i ukrywa się za immunitetem. - No zobaczymy, jak w tej sprawie - bo oni przecież często się wypowiadali, właśnie "za" - zastanawiał się prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Tomasz Grodzki konwencja PiS wybory w Polsce

Jarosław Kaczyński: chcemy znieść immunitety w imię równości i uczciwości

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu prezes Jarosław Kaczyńskich po raz kolejny zapowiedział, że jedną z najważniejszych propozycji jego ugrupowania jest zniesienie immunitetów. - Zrobimy to w imię zasady równości i uczciwości - mówił szef partii rządzącej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza konwencja PiS immunitet

Prezes PiS: skończyliśmy z przeświadczeniem, że Polska ma być krajem taniej siły roboczej

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu prezes Jarosław Kaczyńskich przypominał, że podczas rządów Zjednoczonej Prawicy zmieniło się to postrzeganie Polaków - Za rządów PO-PSL normą było płacenie Polakom kilka zł za godzinę pracy. My z tym skończyliśmy! Polacy już nie są tanią siłą roboczą dla Zachodu - mówił szef PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 kampania wyborcza konwencja PiS

TYLKO U NAS W sobotę prezentacja programu PiS. Bochenek: podsumowanie ostatnich dni i nowe propozycje

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawi w sobotę program wyborczy PiS. Nastąpi to w Końskich. - Program, tak jak zawsze, był przez nas przygotowywany bardzo starannie, dość długo - mówi portalowi PolskieRadio24.pl minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS wybory parlamentarne POLSKA polityka Jarosław Kaczyński

"PO do tej pory nie przedstawiła programu". Prof. Bernacki o kampanii wyborczej

- Jeśli mówimy o debacie wyborczej to widać wyraźnie, że ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska przeczą elementarnym regułom. Platforma Obywatelska do tej pory nie przedstawiła programu i liczy tylko na to, że wybory można wygrać poprzez emocje - mówił w Polskim Radiu 24  Prof. Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 PiS Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS Magdalena Złotnicka

TYLKO U NAS W sobotę w Bogatyni wiec wyborczy PiS. Bochenek: to jest miejsce, gdzie rozgrywają się interesy Polski

W sobotę w Bogatyni odbędzie się wiec wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. - To jest miejsce, gdzie rozgrywają się dziś najważniejsze interesy Polski, dlatego tam jedziemy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik PiS Rafał Bochenek. Początek o godzinie 13. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Rafał Bochenek konwencja PiS TYLKO U NAS

"Inwestujemy w polskie rodziny i dotrzymujemy słowa". Rafał Bochenek odpowiada krytykom 800+

- Przygotowujemy kolejne propozycje, chcemy, aby każda z nich była taką, którą na pewno będziemy w stanie zrealizować, bo my nie rzucamy słów na wiatr, traktujemy program wyborczy bardzo poważnie, traktujemy z szacunkiem naszych obywateli. Jeżeli się na coś umawiamy, to ten temat domykamy, spełniamy obietnice, dotrzymujemy słowa - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska polityka konwencja PiS Adrian Klarenbach 500+

Poseł PSL krytykuje Tuska za pogardę wobec wyborców PiS. "Skandaliczna wypowiedź"

- To absolutnie skandaliczna wypowiedź, takich rzeczy nie wolno mówić o kimkolwiek (…). Rozumiem, że część wyborców PiS w jakiś sposób pomyliła się, głosując wcześniej na tę partię, i być może zagłosuje na kogoś innego, ale nie wolno nikogo obrażać, nie rozumiem tego, co zostało powiedziane - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bejda (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska polityka konwencja PiS Adrian Klarenbach 500+