Polskie Radio
Section05
Joachim Brudziński

J. Brudziński: liderem prawicy jest Jarosław Kaczyński

– Wszyscy wiceprezesi partii zostali powołani na wniosek Jarosława Kaczyńskiego, więc niekwestionowanym liderem całej polskiej prawicy jest właśnie on – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński partie polityczne Donald Tusk POLSKA polityka Trójka Joachim Brudziński zjednoczona prawica Bartłomiej Graczak

Prezes PiS zarekomendował wiceprezesów partii. Wśród nich Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki, b. premier, europoseł Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz zostali rekomendowani przez lidera partii Jarosława Kaczyńskiego na wiceprezesów PiS - dowiedziała się PAP od członków Rady Politycznej PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Beata Szydło Antoni Macierewicz PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka Joachim Brudziński Mariusz Kamiński Mariusz Błaszczak POLSKA

Brudziński: Bogu niech będą dzięki, że to PiS prowadzi Polskę w czasie pandemii

- Osobiście dziękuje opatrzności, że w trudnym czasie pandemii, jaki dotknął świat i nasz kraj, to właśnie Zjednoczona Prawica odpowiada za Polskę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Joachim Brudziński. Europoseł i wiceprezes PiS w audycji "W otwarte karty" skomentował również tarcia u koalicjantów i doniesienia medialne wokół prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Joachim Brudziński PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka zjednoczona prawica

"Kto atakuje policję, musi liczyć się z konsekwencjami". Brudziński o protestach po wyroku TK

- Każdy, kto atakuje polską policję, nieważne czy jest kibolem, chuliganem, czy jest z Antify, ONR-u, nieważne czy jest przedstawicielem Strajku Kobiet. Atakujesz policjanta, musisz liczyć się z konsekwencjami - tak protesty po czwartkowym wyroku TK ocenił europoseł PiS Joachim Brudziński.
Zobacz więcej na temat:  protesty w Warszawie policja polska Joachim Brudziński Trybunał Konstytucyjny aborcja POLSKA

Brudziński do Mosbacher: czekamy na list w obronie mordowanych chrześcijan i zamykanych w więzieniach działaczy pro-life

Czekamy na list w obronie mordowanych chrześcijan, zamykanych w więzieniach działaczy pro-life. Czekamy z nadzieją, że 50 ambasadorów nie będzie powtarzało fake newsów o "strefach wolnych od LGBT" - napisał europoseł PiS Joachim Brudziński do ambasador USA Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  Georgette Mosbacher Joachim Brudziński chrześcijaństwo Kościół LGBT społeczeństwo POLSKA

Brudziński: nie ma sensu koalicja, w której członkowie głosują przeciwko ustawom partnera

- Nie ma sensu trwanie w koalicji, której członkowie głosują przeciwko ustawom wniesionym przez partnera - stwierdził europoseł i wiceprezes PiS Joachim Brudziński. Dodał, że "wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że znajdujemy się w poważnej sytuacji, przed nami decyzje, które mogą zakończyć koalicję".
Zobacz więcej na temat:  polityka zjednoczona prawica POLSKA Joachim Brudziński

Brudziński: sugerowanie zmiany przywództwa w PiS byłoby skrajnie nieodpowiedzialne

- Bez Jarosława Kaczyńskiego dzisiaj zarówno PiS, jak i Zjednoczona Prawica rozpadną się jak domek z kart. Gwarantem trwania koalicji i PiS jest osoba naszego lidera - ocenił Joachim Brudziński. Pięćdziesięciolatkowie, którym roi się zmiana przywództwa, muszą uzbroić się w cierpliwość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Joachim Brudziński PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica polityka POLSKA

Sławomir N. zatrzymany. Brudziński: był bliskim współpracownikiem Tuska i stąd wynikają emocje opozycji

- Zawsze, gdy zostaje zatrzymana osoba, która pełniła funkcje publiczne, pojawiają się emocje. Te emocje polityków opozycji wynikają zapewne z tego, że Sławomir N. był bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, który sam nazywał go "swoim dziecięciem politycznym" - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz Joachim Brudziński CBA prokuratura