Polskie Radio
Section05
Joachim Brudziński

Brudziński: Bogu niech będą dzięki, że to PiS prowadzi Polskę w czasie pandemii

- Osobiście dziękuje opatrzności, że w trudnym czasie pandemii, jaki dotknął świat i nasz kraj, to właśnie Zjednoczona Prawica odpowiada za Polskę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Joachim Brudziński. Europoseł i wiceprezes PiS w audycji "W otwarte karty" skomentował również tarcia u koalicjantów i doniesienia medialne wokół prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Joachim Brudziński PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka zjednoczona prawica

"Kto atakuje policję, musi liczyć się z konsekwencjami". Brudziński o protestach po wyroku TK

- Każdy, kto atakuje polską policję, nieważne czy jest kibolem, chuliganem, czy jest z Antify, ONR-u, nieważne czy jest przedstawicielem Strajku Kobiet. Atakujesz policjanta, musisz liczyć się z konsekwencjami - tak protesty po czwartkowym wyroku TK ocenił europoseł PiS Joachim Brudziński.
Zobacz więcej na temat:  protesty w Warszawie policja polska Joachim Brudziński Trybunał Konstytucyjny aborcja POLSKA

Brudziński do Mosbacher: czekamy na list w obronie mordowanych chrześcijan i zamykanych w więzieniach działaczy pro-life

Czekamy na list w obronie mordowanych chrześcijan, zamykanych w więzieniach działaczy pro-life. Czekamy z nadzieją, że 50 ambasadorów nie będzie powtarzało fake newsów o "strefach wolnych od LGBT" - napisał europoseł PiS Joachim Brudziński do ambasador USA Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  Georgette Mosbacher Joachim Brudziński chrześcijaństwo Kościół LGBT społeczeństwo POLSKA

Brudziński: nie ma sensu koalicja, w której członkowie głosują przeciwko ustawom partnera

- Nie ma sensu trwanie w koalicji, której członkowie głosują przeciwko ustawom wniesionym przez partnera - stwierdził europoseł i wiceprezes PiS Joachim Brudziński. Dodał, że "wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że znajdujemy się w poważnej sytuacji, przed nami decyzje, które mogą zakończyć koalicję".
Zobacz więcej na temat:  polityka zjednoczona prawica POLSKA Joachim Brudziński

Brudziński: sugerowanie zmiany przywództwa w PiS byłoby skrajnie nieodpowiedzialne

- Bez Jarosława Kaczyńskiego dzisiaj zarówno PiS, jak i Zjednoczona Prawica rozpadną się jak domek z kart. Gwarantem trwania koalicji i PiS jest osoba naszego lidera - ocenił Joachim Brudziński. Pięćdziesięciolatkowie, którym roi się zmiana przywództwa, muszą uzbroić się w cierpliwość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Joachim Brudziński PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica polityka POLSKA

Sławomir N. zatrzymany. Brudziński: był bliskim współpracownikiem Tuska i stąd wynikają emocje opozycji

- Zawsze, gdy zostaje zatrzymana osoba, która pełniła funkcje publiczne, pojawiają się emocje. Te emocje polityków opozycji wynikają zapewne z tego, że Sławomir N. był bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, który sam nazywał go "swoim dziecięciem politycznym" - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz Joachim Brudziński CBA prokuratura

Zebrano ponad 2 mln podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy. Trafiły już do PKW

Komitet wyborczy Andrzeja Dudy zebrał ponad 2 mln podpisów poparcia dla kandydatury urzędującego prezydenta. To najlepszy wynik spośród wszystkich osób, które ubiegają się o najważniejszy urząd w państwie i lepszy niż 5 lat temu. Podpisy zostały dziś złożone do Państwowej Komisji Wyborczej w celu rejestracji kandydata w wyborach prezydenckich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Joachim Brudziński Krzysztof Sobolewski Państwowa Komisja Wyborcza wybory prezydenckie 2020 polityka

Brudziński o sytuacji na Bliskim Wschodzie: nie straszmy Polaków

– Budując dobre relacje w ramach NATO z USA, nie możemy zapominać, że mamy instrumenty do tego, by utrzymać bardzo dobre relacje z państwami Bliskiego Wschodu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Joachim Brudziński. Gośćmi audycji byli także rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, minister środowiska Michał Woś, Piotr Zgorzelski z PSL, Andrzej Halicki z PO i Anna-Maria Żukowska z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Trójka Błażej Spychalski Anna-Maria Żukowska Michał Woś Piotr Zgorzelski Joachim Brudziński Beata Michniewicz Andrzej Halicki Irak Iran USA Stany Zjednoczone Bagdad likwidacja Ghasema Solejmaniego