Polskie Radio
Section05
zjednoczona prawica

SONDAŻ Polacy popierają wszelkie formy pomocy naszego kraju Ukrainie. Liderem wyborcy Zjednoczonej Prawicy

Nieustannie trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W związku z tym w dalszym ciągu potrzebna jest pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Polska jest krajem, który od pierwszego dnia bestialskiej napaści na suwerenne państwo niesie wszelką możliwą pomoc. W pierwszej kolejności to nasze społeczeństwo wyciągnęło pomocną dłoń do Ukraińców, a następnie rząd, który pomaga dyplomatycznie, finansowo, militarnie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż wojna na Ukrainie wojna 2022 pomoc zjednoczona prawica

Premier Morawiecki: strategia geopolityczna PO legła w gruzach, mylili się we wszystkich aspektach

- Tam, gdzie dziś leżą w gruzach miasta Ukrainy, tam leży strategia i polityka Platformy Obywatelskiej z lat 2007-2015 i później - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. - PO chciała zgotować nam uzależnienie od rosyjskiego gazu do roku 2037, a są pewne dokumenty, że jeszcze dłużej, do roku 2045. Pokażemy te dokumenty - zapewnił szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki energetyka Platforma Obywatelska opozycja zjednoczona prawica bezpieczeństwo energetyczne infografika

Insynuacje gen. Pytla w rozmowie z "GW". Żaryn: ten wywiad jest niebezpieczny

- Polska jest krajem kluczowym do tego, by Zachód wspomagał Ukrainę. Rozsiewanie tego typu absurdalnych insynuacji może ten proces wydatnie zdestabilizować - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa informacyjnego Stanisław Żaryn, komentując zarzuty gen. Piotra Pytla o prorosyjskości władz Polski. - Część krajów może uznać, że skoro Polska jest spenetrowana przez Rosjan, to nie należy pomagać Ukrainie, a to by oznaczało, że Ukraina zostanie pozostawiona sama sobie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Stanisław Żaryn Dariusz Wieczorkowski zjednoczona prawica Rosja

Zjednoczona Prawica na czele, w Sejmie sześć ugrupowań. Zobacz najnowszy sondaż

Kolejny sondaż daje Zjednoczonej Prawicy zwycięstwo w nadchodzących wyborach. Gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę chciałoby zagłosować 36 procent badanych - wynika z sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem 28,1 procent.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość rząd opozycja Sejm wybory w Polsce sondaż POLSKA polityka

Lista wyborcza Zjednoczonej Prawicy. Ryszard Terlecki apeluje do koalicjantów: zachowajmy jedność

Zbliżają się wybory i nasi koalicjanci doskonale wiedzą, że nie mają żadnych szans przy samodzielnym starcie w wyborach, utrzymajmy jedność środowisk, które wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy - powiedział w niedzielę wicemarszałek Sejmu, szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Terlecki zjednoczona prawica wybory w Polsce

"To jest podejrzane". Prof. Domański o sondażu wyborczym stacji TVN

Najnowsze badanie społeczno-politycznego ośrodka Social Changes wykonanego dla portalu wPolityce.pl pokazują, że Zjednoczona Prawica otrzymałaby 39 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska 28 proc., a Lewica może liczyć na 9 proc. głosów. Z kolei badania wykonane dla stacji TVN mówią o 28 proc. poparcia dla Zjednoczonej Prawicy i 27 proc. dla KO. I właśnie do tych sondaży w Polskim Radiu 24 odniósł się prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz polityka sondaż zjednoczona prawica koalicja obywatelska

SONDAŻ Zjednoczona Prawica z bardzo wysokim poparciem umocniła się na pozycji lidera. Zobacz nowy sondaż

Znamy najnowsze badanie społeczno-politycznego ośrodka Social Changes wykonanego dla portalu wPolityce.pl. Zgodnie z wynikami sondażu, Zjednoczona Prawica otrzymałaby 39 procent poparcia, czyli dwa punkty więcej niż wcześniej. Koalicja Obywatelska spada do 28 procent - poprzednio było to 31 procent, z kolei Lewica może liczyć na 9 procent, co stanowi wzrost o 1 procent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż partie polityczne zjednoczona prawica