Polskie Radio
Section05
zjednoczona prawica

Minister Czarnek: Merkel i Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów

- Pani Merkel i pan Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów wykorzystywanych przez mafię, która przewozi ich przez Morze Śródziemne w nieludzkich warunkach – powiedział w piątek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki relacje polsko-ukraińskie Ukraina Kanada migracja imigranci w Europie granica Reset wybory w Polsce wybory parlamentarne zjednoczona prawica

Konwencja PiS w Katowicach. Müller: to będzie mobilizacja dla naszych struktur i sympatyków

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w TVP1, że "sprawy programowe już zaprezentowaliśmy, podczas niedzielnej konwencji je podsumujemy". Podkreślił, że będzie to typowa konwencja mobilizacyjna dla struktur partii i sympatyków PiS w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS w Katowicach wybory w Polsce Piotr Müller zjednoczona prawica POLSKA polityka

PO chciała przyjmować migrantów i blokowała budowę muru na granicy. Ozdoba: dziś Polska jest bezpiecznym krajem

- PO konsekwentnie głosuje, głosowała za tym, aby do Polski trafili nielegalni imigranci. To rząd Zjednoczonej Prawicy zatrzymał nielegalnych imigrantów - mówił Płocku (mazowieckie) wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, kandydat PiS w wyborach do Sejmu z okręgu nr 16.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie polityka zjednoczona prawica Jacek Ozdoba Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Jacek Ozdoba: to Zjednoczona Prawica inicjuje debatę merytoryczną w tej kampanii

- Przedstawimy kolejne propozycje, bardzo konkretne, które będą wytyczoną drogą do tego, co będziemy robili jak tylko wygramy wybory. Debata merytoryczna, na wszystkich płaszczyznach, inicjowana jest jest głównie ze strony Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminisater klimatu Jacek Ozdoba. Polityczne konwencje i programy partyjne recenzowali również Zbigniew Girzyński, Maciej Konieczny, Jacek Protasiewicz i Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka wybory w Polsce Zbigniew Girzyński Jacek Ozdoba Tomasz Rzymkowski Jacek Protasiewicz Maciej Konieczny kampania wyborcza PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

Paweł Kukiz o umowie ze Zjednoczoną Prawicą. "Nie liczba posłów, ale liczba postulatów jest ważniejsza"

- Nie liczba posłów, ale liczba postulatów wpisanych do umowy ze Zjednoczoną Prawicą jest ważniejsza - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Przyznał, że dotychczasowe rozmowy o starcie z list PiS są "więcej niż satysfakcjonujące", ale potrzebne są formalności.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz polityka zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 POLSKA PiS

"Tusk=Wyprzedaż Majątku". Rozpoczyna się akcja PiS promująca udział w referendum

Zjednoczona Prawica rusza z akcją "Tusk=Wyprzedaż Majątku", która ma promować udział w referendum i być zarazem rozwinięciem tematu pierwszego pytania referendalnego - "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość referendum Donald Tusk

SONDAŻ Zjednoczona Prawica ze zdecydowaną przewagą nad opozycją. Pięć ugrupowań w Sejmie

- Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 34,3 proc. badanych, na KO - 28,6 proc., na Konfederację - 14,9 proc., na Trzecią Drogę - 10,8 proc., a na Nową Lewicę - 9,0 proc. - wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż zjednoczona prawica koalicja obywatelska