Polskie Radio
Section05
Mariusz Owczarek

Leszek Możdżer: to był przepiękny, choć nieplanowany koncert

- Niestety Hadrien Feraud w wyniku przeróżnych pechowych zdarzeń nie doleciał ze swoim zespołem na nasz festiwal. Omar Sosa, kolejny artysta, który miał wystąpić drugiego dnia, nie odbierał telefonu... Zadzwoniliśmy więc do menedżera, który konraktował z nami ten koncert . A on na to: "koło mnie siedzi właśnie Marialy Pacheco, która bardzo chętnie zagrałaby zastępstwo" - mówił w "Poranku Dwójki" Leszek Możdżer, szef artystyczny zakończonego właśnie Enter Enea Festival w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Poznań Leszek Możdżer Mariusz Owczarek Dwójka

Muzyka, która wyzwala emocje. Podsumowanie 11. edycji Enter Enea Festival

Zakończył się Enter Enea Festival. Wydarzenie skupiło dziewięć koncertów i wykonań muzyki z całego świata. – Jak co roku, wszystko było fantastycznie i profesjonalnie przygotowane. Enea Festival to ekipa ludzi całkowicie oddanych sprawie – mówił Mariusz Owczarek, który relacjonował wydarzenia znad Jeziora Strzeszyńskiego. Festiwal podsumował także Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny.  
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Mariusz Owczarek Dwójka Leszek Możdżer muzyka klasyczna

Aga Derlak z gośćmi przedpremierowo na Enter Enea Festival

W Poznaniu rozpoczyna się (31.05) Enter Enea Festival – Preludium, gdzie po raz pierwszy usłyszymy utwory z nowej płyty Agi Derlak. Artystka wydaje album w rozszerzonym składzie, z muzyką skomponowaną w ciągu ostatnich dwóch lat, będący zwieńczeniem okresu poszukiwań i eksploracji. Muzyka przeznaczona jest na kwintet jazzowy oraz kwartet smyczkowy. Jako gwiazdy dołączają: Jerzy Małek, Barbara Derlak, Dorota Miśkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Poznań Mariusz Owczarek

Premierowe granie około południa

– Każdy utwór to stylistyczny miszmasz, bo każdy z nich był napisany o innym soliście. Brzmi to przewrotnie, ale dzięki pandemii udało mi się tę płytę dokończyć. To był dobry moment na to, by poświęcić się pracy studyjnej – mówił w Trójce kompozytor Łukasz Gorczyca o swoim nowym albumie zatytułowanym po prostu "Piosenki". W audycji pojawił się także muzyczny duet – Radosław Bolewski i Maciej Tubis.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Mariusz Owczarek Łukasz Gorczyca Jazz funk album premiera