Polskie Radio
Section05
meteorologia

ALERT IMGW IMGW przewiduje wezbrania rzek. Czerwony alert dla Bugu, ostrzeżenia też w innych regionach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na rzekach Bug, Wieprz, Krzna i Huczwa w województwie lubelskim. Alerty II stopnia obowiązują też w północno-wschodniej, północnej i południowo-zachodniej Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lubelskie Bug IMGW meteorologia

Najcieplejszy wrzesień w historii. Do końca miesiąca temperatury powyżej 20 stopni

- Do końca września będą utrzymywać się wysokie wartości temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. Będą małe przerywniki, jak ten weekend, gdzie akurat przeszedł front chłodny, a na południu będzie nawet dosyć intensywnie padało. Ale już od poniedziałku czeka nas powrót pogody słonecznej i do końca tego miesiąca cały czas aura będzie bardziej letnia - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Daniel Wydrych Karolina Rożej IMGW pogoda meteorologia wrzesień upały

Balonowy Puchar Gordona Bennetta startuje w Ameryce, naziemny sztab pomaga z Krakowa

Puchar Gordona Bennetta to najstarsze i najbardziej prestiżowe zawody baloniarskie na świecie. Ich 66. edycja rozpocznie się 7 października w USA, a wśród 17 załóg znajdują się również dwie ekipy z Polski. Co ciekawe, latających za oceanem baloniarzy wspomaga naziemny sztab i ekipa meteorologiczna stacjonujący w… Krakowie!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA USA zawody Kraków meteorologia Piotr Firan Radosław Nałęcz Trójka baloniarstwo Puchar Gordona Bennetta