X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
nowy budżet UE

Komisja Europejska przyjęła projekt budżetu

Komisja Europejska zaakceptowała projekt unijnego budżetu na lata 2021-2027. Wydatki unijne wyniosą łącznie niecałe 1,3 biliona euro. Komisarze wprowadzili jeszcze zmiany do ustaleń szefów gabinetów. Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że Polska otrzyma o około 8 do 10 miliardów mniej niz w poprzedniej perspetywie. Cięcia budżetu dla Polski są zdecydowanie niższe niz pierwotnie informowano.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT budżet ue nowy budżet UE Beata Płomecka

"To dowód na skuteczność i elastyczne podejście rządu"

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, Polski nie dotkną duże cięcia w unijnym budżecie po 2020 roku. Z informacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że wydatki na politykę spójności zostaną ograniczone o 10 procent, a wydatki rolne - o pięć procent. Tak ustalili szefowie gabinetów komisarzy podczas nocnych negocjacji.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet UE 2021-2027 Unia Europejska Ryszard Czarnecki nowy budżet UE

Ryszard Legutko: to efekt aktywności polskiego rządu

Wbrew wcześniejszym spekulacjom Polski nie dotkną duże cięcia w unijnym budżecie po 2020 roku. Z informacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że wydatki na politykę spójności zostaną ograniczone o 10 procent, a wydatki rolne - o pięć procent. Tak ustalili szefowie gabinetów komisarzy podczas nocnych negocjacji.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet UE 2021-2027 Unia Europejska Ryszard Legutko nowy budżet UE

Unijny budżet: sukces rządu w Brukseli. Komentarze polityków

Wbrew wcześniejszym informacjom nie będzie dużych cięć dla Polski w nowym unijnym budżecie. Z informacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że Komisja nie zdecyduje się na znaczne zmniejszenie puli pieniędzy dla krajów członkowskich. Redukcje ogółu środków przeznaczonych na fundusze spójności i polityki rolnej wyniosą około 5-10 procent. - Korzystniejszy dla Polski budżet UE jest efektem aktywności polskiego rządu - powiedział europoseł Ryszard Legutko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT budżet ue Komisja Europejska Beata Płomecka nowy budżet UE