Polskie Radio
Section05
Jean-Claude Juncker

Szef PE: odrzucenie negocjacji z Albanią i Macedonią Płn. rozczarowujące

- Jesteśmy głęboko rozczarowani faktem, że Rada Europejska nie uzgodniła rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną - napisał w oświadczeniu w piątek przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski Donald Tusk Jean-Claude Juncker Ursula von der Leyen Albania Macedonia Północna

Piotr Arak: KE ma mało sukcesów w walce z rajami podatkowymi

- Udało się ograniczyć trochę barier pozataryfowych, jeżeli chodzi o kwestię dostępności do jednolitego rynku (...), natomiast nie pojawia się nic, jeżeli chodzi o ograniczenie ewentualnego wywożenia przychodów do innych krajów - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Arak. Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego mówił o rajach podatkowych, z którymi walczyć miała KE pod wodzą Jean-Claude'a Junckera.
Zobacz więcej na temat:  podatki Jean-Claude Juncker

Ryszard Żółtaniecki: Jean-Claude Juncker reprezentuje linię umiarkowaną w UE

Jean-Claude Juncker wyklucza polexit po ponownej wygranej PiS. – Junker reprezentuje linię umiarkowaną w Unii Europejskiej. To to najbardziej doświadczony, aktywny polityk europejski - powiedział w Polskim Radiu 24 były dyplomata, dr Ryszard Żółtaniecki (Collegium Civitas).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Frans Timmermans Prawo i Sprawiedliwość Polityka zagraniczna Polski Jacek Czaputowicz Jean-Claude Juncker Rada Europy

Szef KE odrzuca możliwość renegocjacji umowy ws. brexitu

Pod koniec miesiąca ma dojść do kolejnego spotkania premier Wielkiej Brytanii z szefem Komisji Europejskiej. Theresa May i Jean-Claude Juncker uzgodnili to podczas prawie godzinnej rozmowy w Brukseli. Przewodniczący Komisji, zgodnie z wczorajszymi deklaracjami, powtórzył stanowisko 27-mki i unijnych instytucji i wykluczył możliwość renegocjacji umowy brexitowej, określającej warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Zmian w dokumencie domaga się Wielka Brytania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brexit Wielka Brytania Theresa May Jean-Claude Juncker Europa