Polskie Radio
Section05
prognoza pogody

ALERT POGODOWY Ostrzeżenia IMGW. W większości Polski silny wiatr. Na Bałtyku możliwe gwałtowne wezbrania

W nocy z piątku na sobotę w całym kraju wystąpią opady - od deszczu do śniegu. Będzie wiał silny i porywisty wiatr. Termometry wskażą od -3 do 3 st. C - poinformował Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ponadto IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed silnym wiatrem w woj. pomorskim. Hydrolodzy przewidują także wzrost poziomu wody na Bałtyku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda społeczeństwo prognoza pogody IMGW alert pogodowy

ALERTY POGODOWE Uwaga na marznące opady i silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południowych części województw małopolskiego i podkarpackiego. IMGW informuje o opadach marznących w tym rejonie. Z kolei ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydane zostały dla przeważającego obszaru Polski. Bezpieczniej będzie jedynie na północnym wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody alert pogodowy IMGW zima gołoledź wiatr

POGODA W piątek pochmurno i z opadami, choć chwilami pojawi się słońce. Uwaga na silne porywy wiatru

- Piątek będzie pochmurny, z opadami śniegu i deszczu, ale też z przejaśnieniami i chwilami ze słońcem. Najcieplej będzie na zachodzie kraju do 9 st. C - poinformował Kamil Walczak, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody IMGW zima śnieg społeczeństwo kierowcy Polskie Radio Kierowców góry

ALERT Uwaga! Ostrzeżenia przed wezbraniem wód. Przekroczone stany alarmowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed gwałtownymi wezbraniami wód. Stan alarmowy został przekroczony na dwóch stacjach hydrologicznych w dorzeczu Wisły i trzech w dorzeczu Odry, z kolei stan ostrzegawczy na sześciu stacjach hydrologicznych w dorzeczu Wisły i 11 w dorzeczu Odry oraz jednej stacji Przymorza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pogoda prognoza pogody IMGW Radio kierowców