Polskie Radio
Section05
wibrafon

Dominik Bukowski przed koncertem w cyklu "Jazz.PL": S.E.A. Trio to przypływ dobrej energii

- Sonoryzm, ekspresja i ascetyzm to trzy najtrafniejsze, wręcz kluczowe słowa, które opisują naszą muzykę. Nazwa tria powstała tuż po pierwszych próbach, gdy zaczęliśmy się zastanawiać nad naszymi dźwiękami - mówił w Dwójce wibrafonista Dominik Bukowski przed koncertem S.E.A. Trio w cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Andrzej Zieliński Dwójka koncert Dominik Bukowski S.E.A. Trio Piotr Lemańczyk Krzysztof Gradziuk improwizacja

Bernard Maseli: Jerzy Milian to ojciec polskiego wibrafonu

- Brzmienie wibrafonu jest bardzo charakterystyczne. Dwa instrumenty obok siebie, nie mówiąc już o czterech, to już jest problematyczne. Należało uciec od bogatej aranżacji, zdublować głosy, tematy grane wspólnie są podzielone na sekcje: połowa gra temat, druga połowa podkład - mówił Bernard Maseli, pomysłodawca najbliższego koncertu w ramach cyklu "Jazz.PL". Transmisja w piątek (29.04) na naszej antenie, a także w mediach społecznościowych Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Bernard Maseli Andrzej Zieliński Dwójka Jazz Jerzy Milian

"Miejscówka z Dwójką". Kasia Kadłubowska: wybierzemy się w podróż w nieznane

- Bardzo chcieliśmy zgłębić sonorystyczną naturę instrumentów. Dobraliśmy sobie do tego pianino, elektronikę, syntezator, wkomponowując w to krajobraz dźwiękowy - mówiła perkusistka Kasia Kadłubowska. Artystka, wraz z Dominikiem Fürstbergerem, przygotowała kolaż dźwiękowy, który zobaczymy i usłyszymy w najbliższej "Miejscówce z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Jakub Jamrozek Dwójka KULTURA

Domówka u duetu Pękala Kordylasińska Pękala: marimba i wibrafon, potem kawa

- Na to spotkanie wybraliśmy kompozycje z naszego pierwszego repertuaru, od którego zaczęliśmy przygodę jako duet perkusyjny - mówiła w "Poranku Dwójki" Magdalena Kordylasińska-Pękala, która od niemal dwudziestu lat gra życiowo i muzycznie z Miłoszem Pękalą. Już niebawem w ich domu zagości "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce marimba Dwójka Paweł Siwek Poranek Dwójki