Polskie Radio
Section05
wiedza IT

Polska włącza się w światowy wyścig technologiczny [WYWIAD]

Jesienią mają rozpocząć się prace nad budową narodowej strategii rozwoju sztucznej inteligencji. Program powstanie przy współudziale Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wiceszef NCBiR prof. Aleksander Nawrat w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio.pl, wyjaśnia, czym jest AI (artificial intelligence), mówi też, dlaczego należy inwestować w samouczące się systemy.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD sztuczna inteligencja komputery wiedza IT edukacja technologia

Intel Extreme Masters – święto e-sportu w Katowicach

W kolejne dwa weekendy stolica Śląska zmieni się w światową stolicę cybernetycznego sportu. W trakcie mistrzostw Intel Extreme Masters ligi ESL do Katowic przyjadą najlepsi gracze z całego świata w takie gry jak League of Legends, Starcraft 2 czy Counter Strike: Global Offensive. O święcie e-sportu mówili w 24 Poziomie – Magazynie Nowych Technologii Mateusz Drabent, e-sportowy manager drużyny Team Kinguin, Tadeusz Zieliński, komentator e-sportowy i Adrian Kostrzębski z ligi ESL.
Zobacz więcej na temat:  gry komputerowe rozrywka nowe technologie wiedza IT

Bezpieczeństwo w sieci. "Snowden pokazał system"

W jaki sposób działa nowoczesny wywiad elektroniczny i w jaki sposób możemy się zabezpieczyć przed infiltracją za pośrednictwem internetu. W Polskim Radiu 24 rozmawialiśmy na ten temat z Romanem Imielskim - redaktorem polskiego wydania książki Glenna Greenwalda „Snowden. Nigdzie się nie ukryjesz”.
Zobacz więcej na temat:  Kulisy Spraw Facebook Edward Snowden wikileaks google wiedza IT internet bezpieczeństwo w sieci Roman Imielski FILM