Polskie Radio
Section05
Wojciech Zawioła

Historia piłkarskich mistrzostw Europy w pigułce. Stefan Szczepłek nieco inaczej o Euro

Mało kto potrafi tak obrazowo opowiadać o piłce nożnej, jak Stefan Szczepłek. Jego piłkarska wiedza, wzbogacona anegdotami, wzbudza nie tylko podziw, ale też sprawia, że słucha się tych opowieści z wielką przyjemnością. Rozpoczynające się Euro 2024 było doskonałą okazją, aby porozmawiać właśnie o piłkarskich mistrzostwach Europy.         
Zobacz więcej na temat:  Trójka historia sportu mistrzostwa europy Euro 2024 Stefan Szczepłek

Bartłomiej Mróz - parabadmintonista, który nie zna limitów, przed startem w Paryżu

Parabadmintonista Bartłomiej Mróz przygotowuje się do swoich drugich igrzysk paraolimpijskich, które odbędą się w Paryżu. W audycji "Ludzie" opowiedział o sporcie, który uprawia, trudach życia codziennego i znaczeniu sportu w jego życiu oraz o tym, w jaki sposób stara się promować grę w badmintona. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka paraolimpiada niepełnosprawność aktywność aktywność fizyczna

Bartłomiej Marszałek: w ojcowskim życiu też mam teraz wyścig

Bartłomiej Marszałek to jeden z czołowych motorowodniaków na świecie. Talent odziedziczył po ojcu Waldemarze. Na co dzień pędzi po wodzie z prędkością 250 km/h, siedząc za kierownicą łodzi z silnikiem o mocy 425 KM. Teraz jego siła i determinacja zostaną wystawione na najtrudniejszą próbę – stoczy walkę o życie ciężko chorej półtorarocznej córki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartek Marszałek pomoc

Artur Boruc w Trójce: lubię żyć i lubię życie

Artur Boruc - bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, zawodnik klubów Serie A, Premier League, Scottish Premier League oraz legenda Legii Warszawa. To jedna z najciekawszych, najbardziej kontrowersyjnych i bezkompromisowych postaci naszego futbolu. Z gościem audycji "Ludzie" rozmawialiśmy o jego barwnej karierze oraz pozaboiskowych wyborach.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Artur Boruc aktywność ludzie Legia Warszawa aktywność fizyczna Piłka nożna

Joanna Jóźwik: jestem zadowolona z tego, jak potoczyła się moja kariera

Joanna Jóźwik jest jedną z najbardziej lubianych polskich biegaczek. Pięciokrotna mistrzyni Polski i trzykrotna medalistka mistrzostw Europy. Często uśmiechnięta, często też wzruszona, bo jest kobietą bardzo emocjonalną. Świetna rozmówczyni. Rok temu zakończyła karierę zawodniczą, a w kolejnej odsłonie cyklu "Ludzie" opowiedziała między innymi o emocjach z tym związanych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka aktywność aktywność fizyczna trening