Polskie Radio
Section05
rocznica

Reklama Tigera to ustawka? Komentarze

Producent napojów energetyzujących Tiger Energy Drink opublikował pierwszego sierpnia na oficjalnym profilu na Instagramie grafikę przedstawiającą wyciągnięty środkowy palec i podpis "Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie". Reklama zniknęła po kilku dniach, po wielu negatywnych komentarzach internautów. O wolności słowa w reklamie i dziennikarstwie rozmawiali w audycji Debata Poranka Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Mirosław Skowron (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  reklama reklama w internecie Powstanie Warszawskie media rocznica

Prezydent: chciałbym aby społeczeństwo nie było podzielone

- Pewne nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko PiS, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany; wszelkie tego typu przejawy zachowań, również te ambicjonalne, powinny być tłumione w zalążku - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla portalu 300polityka.pl. - Chciałbym, aby społeczeństwo nie było tak podzielone - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent rocznica

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Znamy program

Koncert Moniki Borzym w Muzeum Powstania Warszawskiego, w piątek o g. 21.00, rozpocznie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jutro uczczeni zostaną powstańcy z Żoliborza, natomiast w niedzielę między innymi będzie można zwiedzać z przewodnikami powstańcze mogiły na Wojskowym Cmentarzu na Powązkach.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie HISTORIA POLSKA II wojna światowa Warszawa rocznica mazowieckie

Jasna Góra: po 300 latach wracają papieskie korony

Na Jasnej Górze został uroczyście odsłonięty obraz Matki Bożej Częstochowskiej wraz z nowymi koronami. Uroczystość odbyła się tuż przed mszą świętą, której przewodniczy metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. Eucharystia jest sprawowana w intencji dziękczynnej za zeszłoroczną pielgrzymkę papieża Franciszka do Polski, której pierwszą rocznicę dziś obchodzimy.
Zobacz więcej na temat:  Jasna Góra HISTORIA rocznica papież Franciszek Częstochowa POLSKA aktualności katolickie