Polskie Radio
Section05
pisarz

Łukasz Orbitowski: jako pisarz daję smutek

Książka Łukasza Orbitowskiego to autorski wybór najlepszych wpisów z bloga pisarza, przepełnionych rozmaitymi doświadczeniami i obserwacjami. – Kiedyś byłem niesłychanie towarzyski, ale teraz wszyscy zdezerterowali do sieci lub na imprezy. Jako pisarz daję smutek, ale jako człowiek staram się dawać radość – mówił o sobie w audycji Między Kropkami pisarz Łukasz Orbitowski, autor książki "Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego".
Zobacz więcej na temat:  blog internet czytelnictwo pisarz literatura Łukasz Orbitowski książki

Zośka Papużanka: całe życie piszę piórem

- Nie umiem pisać niczym innym. Długopisem mogę się ewentualnie podpisać, bo przechodzą mi przez niego maksymalnie cztery słowa. Na komputerze natomiast moje książki jedynie przepisuję - mówi w Czwórce pisarka i nauczycielka języka polskiego Zośka Papużanka, z którą Kasia Dydo rozmawia o książce "Świat dla Ciebie zrobiłem". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA literatura książki Katarzyna Dydo KSIĄŻKA pisarze i poeci pisarz

Literatura jak film, czy film jak literatura?

Literaci w Studiu Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich to wyjątkowy na skale światową eksperyment, a także powrót do dobrych tradycji polskiego filmu z czasów Tadeusza Konwickiego i Ernesta Brylla. O tym, na czym ten wyjątkowy projekt polega, w "Stacji Kultura" opowiadają dziennikarka Justyna Sobolewska oraz pisarz Jakub Małecki.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM literatura KULTURA Tadeusz Konwicki Aleksandra Zielińska Grzegorz Uzdański Katarzyna Dydo reżyser pisarz