Polskie Radio
Section05
sąd

Ustawa o ustroju sądów powszechnych podpisana

Podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod nowelizacją ustawy o ustroju sądów powszechnych, a także kolejna odsłona prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. To główne tematy, które poruszyliśmy na antenie Polskiego Radia 24 w Podsumowaniu Dnia.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Andrzej Duda prezydent reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Piotr Wawrzyk Sąd Najwyższy ustawa o ustroju sądów powszechnych krs sąd

"Wielu zostało przez wymiar sprawiedliwości skrzywdzonych"

Wielu ludzi zostało przez wymiar sprawiedliwości skrzywdzonych i mają głębokie poczucie niesprawiedliwości - powiedział w poniedziałkowym orędziu prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, społeczeństwo oczekuje od sędziów, by widzieli zza stosu akt tego, który oczekuje sprawiedliwości. Orędzie prezydenta nadaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda Sąd Najwyższy krs sąd

Reforma sądownictwa a prawidłowy proces legislacyjny

Kontrowersje wokół sposobu reformy sądownictwa, spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf i przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim, a także krytyczna ocena wizyty w Polsce brytyjskiej pary książęcej przez dziennik „The Guardian”. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji. 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Andrzej Duda prezydent Sąd Najwyższy krs sąd

"W polskim społeczeństwie pojawił się ferment"

W ostatnich dniach w polskim społeczeństwie pojawił się ferment  – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Odniósł się w ten sposób do zdecydowanych demonstracji przeciwko sposobowi, w jaki partia rządząca reformuje polskie sądownictwo. W audycji „Wróżenie z faktów” temat ten skomentował także Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa sąd PiS Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Sąd Najwyższy Michał Kolanko protesty w Warszawie protest KOD obywatele RP