Sielskie wiejskie życie - iluzja czy realny plan?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 08:35
W sobotnie popołudnie ruszamy m.in. na wieś. Sprawdzimy, czy sielskie życie poza miastem to dziś realny plan, czy iluzja, która wiąże się z wieloma wyzwaniami. 
Sielskie życie poza miastem - to możliwe
Sielskie życie poza miastem - to możliweFoto: Shutterstock YURII MASLAK

Naszym gościem będzie Natalia Sosin-Krosnowska, dziennikarka, autorka poradników, współtwórczyni i prowadząca program "Daleko od miasta". Wraz z nią wyskoczymy na wieś i sprawdzimy, czy nasze skojarzenia z wiejską sielanką to prawda. Dania przygotowywane z produktów wyhodowanych we własnym ogródku, wnętrza domu urządzone z wykorzystaniem naturalnych, miejscowych materiałów, ciemność, gdy zajdzie słońce i głęboka cisza - to brzmi idealnie, ale jakie są minusy życia poza miastem i dlaczego nie każdy się w takich warunkach odnajdzie. Po godzinie 16.00 nasza ekspertka zdradzi, jakie wyzwania mogą na nas czekać, gdy zdecydujemy się opuścić większe aglomeracje.

W "Czwórce do kwadratu" zaprosimy na subiektywną podróż na Sycylię, w której naszą przewodniczką będzie Anna Dudar, autorka bloga @pizzagirl.patrol. Sycylia to wyspa kontrastów. Zawieszona pomiędzy Europą, a Afryką, pomiędzy Wschodem, a Zachodem, pomiędzy nowoczesnością a tradycją jest swoistą mieszanką kultur. Tu można pospacerować po uroczych uliczkach barokowych miasteczek takich jak Noto czy Ragusa, zachwycić się spektakularnymi widokami z Taorminy czy wspiąć się na mammę Etnę. Więcej o samej wyspie i jej atrakcjach powiemy po godzinie 15.00.  

W programie także relacja Marty Hoppe z wielkiego finału konkursu Explory, który został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki i nowych technologii. Od 2012 roku skupia społeczność pasjonatów nauki i specjalistów, a przede wszystkim młodych naukowców z całej Polski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.

Zobacz także:


***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w sobotę (21.10) o godzinie 15.00 zaprasza Piotr Firan.

pj/aw


Czytaj także

Rolnik NIEprofesjonalny: majówka w polu, zimą na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2023 12:40
Majówka to czas relaksu, ale nie dla właścicieli gospodarstw wiejskich. - Mamy obowiązki, które nie podlegają dniom wolnym. Na szczęście, oprócz podstawowych obrządków, 3 maja to wyjątkowo dzień dla mnie i dla odpoczynku - mówi Michał Nowacki, twórca kanału "Rolnik NIEprofesjonalny” i jeden z nielicznych influencerów na polskim rynku rolniczym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje na polskiej wsi. Dokąd warto się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 15:20
- Polska wieś ma wiele twarzy i jest szalenie różnorodna. Może być miejscem wyciszenia albo dużej aktywności, degustacji lokalnych potraw lub poznawania mniejszości etnicznych - przekonują Beata i Paweł Pomykalscy, autorzy książki "Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem". 
rozwiń zwiń