Wyjazdy studenckie i kuchnia indyjska - niedziela w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2024 09:55
W niedzielne popołudnie dowiemy się m.in., jak wyglądają studenckie wyjazdy, a także - jak połączyć elementy kuchni indyjskiej i polskiej w wersji wege.
W audycji Czwórka do kwadratu będziemy m.in. mówić o studenckich wyprawach
W audycji "Czwórka do kwadratu" będziemy m.in. mówić o studenckich wyprawach Foto: shutterstock/bbernard

Niedzielne wydanie audycji "Czwórka do kwadratu” rozpoczniemy od spotkania ze studentami z Międzywydziałowego Koła Naukowego Turystyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Porozmawiamy o podróżach, bo jak wiadomo, jednym z elementów kultury studenckiej są wspólne wyjazdy i wypady do różnych ciekawych zakątków. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi studenckie chaty w górach.

Nasi goście w rozmowie z prowadzącą audycję Martą Hoppe opowiedzą, czy na turystycznych wyjazdach studenci prowadzą też badania naukowe, i czy na wyjazdach naukowych realizują cele turystyczne. Sprawdzimy też, jakie inicjatywy są realizowane na takich wyjazdach i kto może z nich skorzystać. Na to spotkanie zapraszamy po godz. 15.00.

W dalszej części programu porozmawiamy o kuchni indyjskiej. Naszym przewodnikiem będzie Tapinder Sharma - Hindus z pochodzenia, Polak z wyboru. Gość Czwórki opowie o tym, jak w polskiej kuchni połączyć elementy tak różnych kultur i to w wersji wege. Po godz. 16.00 zdradzi, jak przygotować zupy, sałatki, pieczywo, dania główne i desery w klimacie hinduskim.

Godzinę między 17.00 a 18.00 wypełnią materiały premierowe i powtórkowe, a także najlepsza dawka Czwórkowej muzyki.

Zobacz także:


***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w niedzielę (19.05) o godz. 15.00 zaprasza Marta Hoppe.

aw/kormp

Czytaj także

Fiskars to miasto sztuki, nie tylko noży i nożyczek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 13:38
Finlandię kojarzymy głównie z Helsinkami, Laponią i Muminkami. Warto zagłębić się mocniej w ten kraj i poznać jego tajemnice. Wyjątkowym miejscem jest Fiskars, niezwykle malownicze miasteczko znane z nożyczek, które dziś wyrasta na fińską stolicę sztuki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy podróżnicze na rok 2024. Malediwy i auta 4x4 - przyciągają turystów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 20:36
Wyprawa na Malediwy i podróże autami 4x4 wymieniane są w zestawieniach trendów podróżniczych na rok 2024. Kasia i Kuba, autorzy bloga Dobra Podróż, starają się wyprzedzać trendy i uczyć odpowiedzialnych podróży. 
rozwiń zwiń