Mentoring UW. "Pomagamy studentom realizować ich projekty"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 19:40
Mentoring UW - program realizowany we współpracy Inkubatora UW i Klubu Absolwentów UW- to wyjątkowe przedsięwzięcie, łączące studentów Uniwersytetu Warszawskiego, z absolwentami tej uczelni, którzy już odnieśli swoje pierwsze sukcesy lub są doświadczonymi praktykami w swojej branży.
Mentoring UW to program dający praktyczne wsparcie w realizacji własnych projektów biznesowych, społecznych i naukowych. (zdj. ilustracyjne)
Mentoring UW to program dający praktyczne wsparcie w realizacji własnych projektów biznesowych, społecznych i naukowych. (zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock/Drazen Zigic
  • Ruszyła rekrutacja do programu Mentoring UW.
  • To wyjątkowe przedsięwzięcie, łączące studentów Uniwersytetu Warszawskiego z doświadczonymi zawodowo absolwentami. 
  • - Dostajemy wiele różnych projektów, które wymagają fachowej wiedzy z różnych dziedzin - opowiada Dorota Marszałek z Inkubatora UW.
  • - Dzięki doświadczeniu mentora naszej firmie udało się rozbudować bazę klientów - mówi aweł Gudro-Puischel .

Mentoring UW - ruszyła rekrutacja

Właśnie rozpoczął się nabór do kolejnej odsłony programu Mentoring UW. - Czekamy na zgłoszenia od studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz od osób, które mają bogate doświadczenie w swoim zawodzie, a zwłaszcza w biznesie, przy realizacji start upów i projektów naukowych oraz kulturalnych - wymienia Dorota Marszałek, specjalistka ds. wsparcia projektów studenckich z Inkubatora UW. - Liczymy na to, że zechcą podzielić się swoja wiedzą ze studentami, do których przede wszystkim kierujemy swoją ofertę.

Twój pomysł, ich wiedza

Skorzystał z niej m.in Paweł Gudro-Puischel - dziś już absolwent programu mentoringowego. - Do projektu dołączyłem z działającą już firmą, którą razem z zespołem chcieliśmy "wyskalować" - wspomina. - Przyszedłem z "Asystentem wdzięczności", czyli firmą wspierającą osoby w kryzysie samotności. Program mentoringowy pozwolił nam rozbudować naszą bazę klientów. Dzięki naszemu mentorowi, który miał doświadczenie w tym sektorze, udało nam się poszerzyć pole działania. Bazując na jego wiedzy mogliśmy zrobić krok na przód. 

Zobacz też:

Jak działa mentoring?

Według jednej z definicji "mentoring" jest partnerską relacją  pomiędzy mistrzem a uczniem (profesorem a studentem, zwierzchnikiem a pracownikiem itd.). Relacja jest zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia. Polega głównie na tym, by uczeń, poprzez regularne rozmowy z mistrzem, zdobywał nową wiedzę, poznawał siebie, rozwijał życiową i zawodową samoświadomość i nie obawiał się podążać wybraną samodzielnie drogą samorealizacji.

Posłuchaj
16:33 CZWÓRKA Czwórka do piatej - mentoring 11.01.2024.mp3 Mentoring UW - dlaczego warto wziąć udział w tym programie? (Czwórka do piątej/Czwórka)

"Mentoring kameralny"

- Nasz program jest wyjątkowy, bo kameralny. Mamy możliwość skoncentrować się na projektach studenckich i uczynić je punktem wyjścia do tzw. "matchingu", czyli dobierania mentorów  - wyjaśnia rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Podczas rekrutacji w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, jakie osiągnięcia są na koncie danego studenta i czy rzeczywiście potrzebuje wsparcia mentoringowego. Dostajemy wiele różnych projektów, które wymagają fachowej wiedzy z różnych dziedzin. 

- Ważna jest wiara w siebie i w to, co chce się robić, nawet jeśli nie wie się jak. Ta motywacja wewnętrzna bardzo liczy się na początku drogi. Nie ma co zwlekać ze zgłoszeniem się do programu, bo mentor przydaje się na każdym etapie rozwoju projektu - dodaje Paweł Gudro-Puischel.

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

ProwadzącaWeronika Puszkar

Goście: Dorota Marszałek (specjalistka ds. wsparcia projektów studenckich Inkubator UW), Paweł Gudro-Puischel (absolwent programu mentoringowego)

Data emisji: 11.01.2024

Godzina emisji: 14.15

kul

Czytaj także

Kształcenie zawodowe. Czy to jest jego czas?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 15:49
Dziś europejski rynek pracy potrzebuje specjalistów. To szansa dla kształcenia zawodowego. W Polsce zaczynamy doceniać prestiż przygotowania do zawodu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia za granicą. Którą uczelnię wybrać i jak aplikować?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2024 14:30
- Jeśli ktoś myśli o tym, żeby w październiku rozpocząć studia na zagranicznej uczelni, to styczeń jest ostatnim dzwonkiem, żeby się do tego zabrać - mówi Karol Glonek z Elab Education. - Przed kandydatami stoi wiele wyzwań. Przede wszystkim wybranie kierunku studiów i uczelni.  
rozwiń zwiń