Polskie Radio
Section05
edukacja

Porozumienie CEEPUS. Minister Czarnek: ponad 30 tys. studentów i naukowców korzysta z wymiany akademickiej

15 krajów należących do CEEPUS, czyli Środkowoeuropejskiego Programu Wymiany Uniwersyteckiej, podpisało dziś porozumienie, tzw. CEEPUS IV. - Polska jest jednym z liderów w ostatnich latach, ponad 30 tys. studentów i naukowców z Polski skorzystało już z programów oferowanych przez naszą organizację wymiany akademickiej - powiedział prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki społeczeństwo

Nauka szybkiego liczenia. Poznaj tajniki japońskiej arytmetyki mentalnej

- Jestem sorobanistką, czyli uczę ludzi szybko liczyć - mówi Aneta Grzanka, pedagog i certyfikowany trener matematyki mentalnej. Kompetencje matematyczne są przydatne w wielu dziedzinach życia. A najważniejsze jest to, że mają je nawet te osoby, które w szkole nie radziły sobie z dodawaniem i dzieleniem.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka pieniądze młodzież firma edukacja matematyka STYL ŻYCIA Oliwia Krettek

"Piaśnica – kultura miejsca": zetknięcie z kulturą i historią w duchu nauki

Projekt "Piaśnica – kultura miejsca" polega na organizacji cyklu interdyscyplinarnych zdarzeń łączących różne dziedziny sztuki, związanych z kulturą Piaśnicy i determinującą tę kulturę Zbrodnią Piaśnicką. Jest to jedna z inicjatyw organizowanych przez Fundację im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka, podejmujących działania z zakresu kultury, nauki i sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Popek edukacja

Akcja Inspiracja. "Motywujemy do działania młodzież z małych miast"

Ogólnopolska Akcja Inspiracja to spotkania, które mają na celu aktywizację młodzieży w lokalnych społecznościach. - Młodzi ludzie nie zawsze wiedzą, gdzie szukać inspiracji do działania, my dajemy im dostęp do nowych, ciekawych możliwości - tłumaczy Weronika Szewczuk z Our Future Foundation. Czwórka jest patronem tego wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka młodzież Oliwia Krettek edukacja NAUKA