Studia drogą do świata mody

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 07:39
Studia pomagają w rozpoczęciu wymarzonej kariery. Patrycja Drozdowska zdecydowała się na kierunek komunikacja mody na brytyjskim uniwersytecie Northumbria. Odważnie idzie za swoimi marzeniami. 
Studia na kierunku komunikacja mody otwierają drzwi do świata wielkich projektantów
Studia na kierunku komunikacja mody otwierają drzwi do świata wielkich projektantówFoto: shutterstock/CatwalkPhotos

Patrycja Drozdowska marzy o pracy w świecie mody. Wyjazd na studia do Wielkiej Brytanii był krokiem w tym kierunku. Wzięła także udział w wymianie studenckiej i spędziła semestr w Kanadzie, gdzie studiowała na Uniwersytecie York. Dzięki temu doświadczeniu, które nabyła podczas pierwszego roku studiów, otrzymała staż w Agencji modelingowej w Warszawie, który uświadomił jej, że wybór kierunku był strzałem w dziesiątkę i teraz dąży do rozpoczęcia wymarzonej kariery. O studiach w Wielkiej Brytanii opowie w Czwórce. 

O 15.00 spotkamy się ze studentami, przedstawicielami Klubu Miłośników Herbaty. Sprawdzimy, co skłoniło ich do założenia takiego Klubu, czym sobie herbata na to zasłużyła, jakie właściwości ma ten napój

Wraz z Agnieszką Zagórską z Uniwersytetu Jagiellońskiego sprawdzimy, czy farmacja w kosmosie jest potrzebna. Coraz więcej mówi się o załogowej misji na Marsa, turystycznych lotach w kosmos. To stawia naukowe wyzwania, a wśród nich pytania o choroby w przestrzeni pozaziemskiej. Czy astronauci chorują w kosmosie, czy zdarza im się ból głowy lub inne dolegliwości. Jak wygląda apteczka astronauty? Czy farmacja kosmiczna będzie nowym, perspektywicznym kierunkiem? O to zapytamy ekspertkę. 

W audycji nie zabraknie naukowego ekspresu i ciekawostki naukowej. 

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do piątej" - we wtorek (23.01) o 14.00 - zaprasza Weronika Puszkar.

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda kosmos herbata
Czytaj także

Prywatki i bale w PRL-u. "Huczne i do białego rana"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2023 15:20
Bale w PRL-u miały być huczne, radosne i do białego rana. Nie zawsze udało się na nie dotrzeć z powodu nagłego ataku zimy, ale zawsze trzeba było się dobrze bawić. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karnawałowe kreacje dwudziestolecia i powojenny czas spódnic z obrusów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2024 15:24
Karnawał to czas mody. W Polsce nie było od tego wyjątków. Już dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielu imprez. Królowały bale patriotyczne, ale hitem był Bal Mody w Hotelu Europejskim w Warszawie. Polki prześcigały się w modowych pomysłach, czerpały inspiracje z zagranicy. 
rozwiń zwiń