Inżynierskie Targi Pracy. "Skonsultujesz CV i znajdziesz pracę"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 17:50
Jeśli w przyszłości planujesz być inżynierem, ale nie chcesz odkładać kariery „na później”, wybierz się na Inżynierskie Targi Pracy, które odbędą się na Politechnice Warszawskiej. Patronem wydarzenia jest Czwórka.
Studenci chętnie odwiedzają targi pracy. BEST- Inżynierskie Targi Pracy to szansa na spełnienie marzeń. (zdj. ilustracyjne)
Studenci chętnie odwiedzają targi pracy. BEST- Inżynierskie Targi Pracy to szansa na spełnienie marzeń. (zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock/Hadrian
  • Inżynierskie Targi pracy odbywają się od 30 lat.
  • To szansa na znalezienie wymarzonej pracy i nawiązanie zawodowych kontaktów.
  • Imprezę organizuje Stowarzyszenie Studentów BEST.
  • W tym roku targi odbędą się 12 i 13 marca na Politechnice Warszawskiej.
  • Patronem wydarzenia jest Czwórka. 

"Tu naprawdę możesz znaleźć pracę"

Już od 30 lat Inżynierskie Targi Pracy dają studentkom i studentom szansę na znalezienie wymarzonej pracy. W dniach 12 i 13 marca 2024 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej tysiące przyszłych inżynierów będą miały okazję poznać oferty firm, skonsultować swoje CV oraz uczestniczyć w warsztatach.

- Targi są otwarte dla wszystkich studentek i studentów kierunków technicznych. Każdy, kto chce, może na nie przyjść i zobaczyć, jakie firmy się wystawiają i jakie praktyki oferują - mówią Mikołaj Poreda i Bartosz Kuklewski ze Stowarzyszenia Studentów BEST. - Organizujemy je od 30 lat i od samych uczestników wiemy, że to jest impreza, na której naprawdę można znaleźć pracę - podkreślają.

Inżynierskie Targi Pracy - co w programie?

W programie tegorocznej odsłony zaprezentuje się prawie 90 firm, zaplanowano także 20 warsztatów i prelekcji.

- Mamy firmy z sektora informatycznego, ale także oferty dla studentów zajmujących się mechatroniką, robotyką i produkcją. Skupiamy się na różnorodności, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - mówi Mikołaj Poreda. - Nasze targi co roku cieszą się dużą popularnością. W ubiegłym roku przyciągnęły ponad 13 tysięcy osób.

Posłuchaj
12:29 CZWÓRKA Czwórka do piatej - targi pracy 08.03.2024.mp3 Inżynierskie Targi Pracy 2024 - co w programie? (Czwórka do piątej/Czwórka)

- Warsztaty będą odbywać się od godz. 10 do 14. Poprowadzą je przedstawiciele firm z wielu branż technologicznych i inżynieryjnych - dodaje Bartosz Kuklewski. - Wśród nich będą m.in. warsztaty z projektowania części do śmigłowców.

BEST wspiera studentów na rynku pracy

Imprezę organizuje Stowarzyszenie Studentów BEST. Ta międzynarodowa organizacja skupia uczelnie techniczne z ponad 30 krajów Europy. Działa też w Polsce - przy Politechnice Warszawskiej. - To jeden z naszych największych projektów, za który opowiada dziesięcioosobowy zespół. Motywujemy się wzajemnie do działania i ciągłego rozwoju osobistego - opowiadała w Czwórce Kasia Gajos. - Naszym celem jest tworzenie wydarzeń, które pomogą studentom postawić pierwsze kroki na rynku pracy i rozpocząć karierę zawodową.

Zobacz także:

Sprawdź, co kręci rekruterów

Inżynierskie Targi Pracy to nie tylko miejsce, w którym można zapoznać się z ofertami różnych miejsc, ale także samu zaprezentować się przyszłemu pracodawcy. - Drugiego dnia na stanowisku Biura Karier Politechniki Warszawskiej będzie można skonsultować swoje CV. Eksperci doradzą, co można w nim poprawić albo na co zwrócić szczególną uwagę - mówi Kuklewski. - Przed targami warto też poczytać, czym zajmuje się firma, w której chcielibyśmy odbyć staż. Jakie są jej wartości i jaka przyświeca jej wizja. Ta wiedza bardzo się przydaje, bo, mówiąc wprost, "kręci" rekruterów - dodaje Poreda. 

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Mikołaj Poreda i Bartosz Kuklewski (Stowarzyszenie Studentów BEST)

Data emisji: 08.03.2024

Godzina emisji: 15.15

kul/wmkor

Czytaj także

Porzucone studiowanie. Zmiana kierunku studiów częstym wyborem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 19:52
W latach 2012-2022 w Polsce ponad milion podjętych "studiowań" zostało porzuconych. To aż 40 procent studenckich wyborów. Powodem rezygnacji bywa zły wybór kierunku studiów, ale też zbyt wysoki lub zbyt niski poziom edukacji
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studencki Nobel - co zrobić, żeby otrzymać to wyróżnienie?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 20:00
Studencki Nobel otwiera drzwi do kariery - przekonują ci, którzy już otrzymali to wyróżnienie. Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu, który odbywa się pod patronatem Czwórki. - To jest nagroda od studentów dla studentów - mówi Martyna Zdanuczyk z Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Przede wszystkim ma ona na celu docenić osoby, które udzielają się w różnych obszarach, a także wspomóc je finansowo.
rozwiń zwiń