BEST. Organizacja dla studentów, którzy chcą mieć lepszą pracę

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 19:30
BEST to jedna z największych organizacji studenckich, która działa przy Politechnice Warszawskiej. - Praca w stowarzyszeniu to mocny punkt w CV. Z doświadczenia wiemy, że liczy się dla pracodawcy - opowiadają Katarzyna Gajos i Piotr Wólczyński z Zarządu BEST.
Doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich procentuje w przyszłości
Doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich procentuje w przyszłościFoto: shutterstock/Antonio Guillem
  • Board of European Students of Technology (BEST) to międzynarodowa organizacja, która skupia 88 uczelni technicznych w ponad 30 krajach Europy.
  • Od 33 lat BEST działa też w Polsce - m.in. przy Politechnice Warszawskiej.
  • Organizuje wydarzenia takie jak: koncerty, hakatony, konkursy, a ostatnio też bal karnawałowy.
  • BEST rekrutuje nowych członków - kandydatki i kandydaci mogą zgłaszać się do 25 lutego. 

BEST - czym różni się od innych organizacji studenckich i kół naukowych?

Jest wiele organizacji i kół zainteresowań, w których studenci mogą realizować swoje pasje. Wśród nich - Stowarzyszenie Studentów BEST. Ta międzynarodowa organizacja studencka skupia uczelnie techniczne z ponad 30 krajów Europy. Działa też w Polsce - przy Politechnice Warszawskiej. Katarzyna Gajos i Piotr Wólczyński są członkami Zarządu. Piotr zajmuje się polityką personalną i organizuje rekrutację, a Kasia jest wiceprezesem ds. promocji.

Specjaliści od organizowania imprez

BEST organizuje mnóstwo wydarzeń. Koncerty, hakatony, konkursy, ostatnio również bal karnawałowy. Studenci mają szansę sprawdzić się jako organizatorzy, ale też PR-owcy, działając w mediach społecznościowych, reklamując dane wydarzenie czy szukając gości i prelegentów.

- Przed nami Inżynierskie Targi Pracy, które odbędą się w dniach 12-13 marca na Politechnice Warszawskiej. Biorą w nich udział firmy, z którymi studenci mogą nawiązać współpracę - opowiada Kasia Gajos. - To jeden z naszych największych projektów, za który opowiada dziesięcioosobowy zespół. Wśród nich logistycy, osoby odpowiadające za dobór tematów, specjaliści od PR i HR oraz koordynatorzy. Struktura przypomina korporację, ale dzięki temu poznajemy to środowisko - dodaje Piotr Wólczyński.

Posłuchaj
14:22 CZWÓRKA Czwórka do piatej - best 08.02.2024.mp3 Stowarzyszenie BEST - jak pomaga studentkom i studentom? (Czwórka do piątej/Czwórka) 

BEST rekrutacja - gdzie i jak się zgłaszać?

BEST rekrutuje właśnie nowych członków. Kandydatki i kandydaci mogą zgłaszać się do 24 lutego poprzez formularz dostępny na stronie Stowarzyszenia. - Przede wszystkim czekamy na studentki i studentów Politechniki Warszawskiej. Na osoby ambitne, które chcą się rozwijać - mówią goście audycji. - 26 lutego organizujemy "case rekrutacyjny", na którym studenci poznają zasady działania naszej organizacji, a my poznajemy ich. Później rozpoczynają się indywidualne rozmowy.

- Dla nowych członków organizujemy wyjazdy szkoleniowe. To okazja, żeby lepiej się poznać i już czegoś nauczyć. W programie mamy m.in. warsztaty z leadershipu, promocji w social mediach oraz z zarządzania własnym czasem - wymienia wiceprezes ds. polityki personalnej. - Ponieważ jesteśmy organizacją, która pracuje w całej Europie, mamy też wyjazdy do innych oddziałów BEST-u - m.in. do Madrytu i do Berlina.

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

ProwadziWeronika Puszkar

Goście: Katarzyna Gajos, Piotr Wólczyński (Stowarzyszenie BEST)

Data emisji: 08.02.2024

Godzina emisji: 15.20

kul/wmkor

Czytaj także

Mentoring UW. "Pomagamy studentom realizować ich projekty"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 19:40
Mentoring UW - program realizowany we współpracy Inkubatora UW i Klubu Absolwentów UW- to wyjątkowe przedsięwzięcie, łączące studentów Uniwersytetu Warszawskiego, z absolwentami tej uczelni, którzy już odnieśli swoje pierwsze sukcesy lub są doświadczonymi praktykami w swojej branży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dyplomacja Przyszłości. Rady dla przyszłych konsulów i ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 15:30
- Dyplomatą można zostać po każdym kierunku studiów, trzeba tylko interesować się tym, co dzieje się wokół nas - przekonują założyciele Fundacji Dyplomacji Przyszłości. - Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką rolę chce się pełnić w tym świecie. 
rozwiń zwiń