Rafał Rutkowski: pokazałem chudy, goły... dystans do siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 09:00
Jeżeli teatr miałby opierać się na występie jednego aktora, to mógłby nim być właśnie Rutkowski. Jego one-man show nie nudzi się widzom i nie schodzi z afisza. Aktor lubi być w centrum zainteresowania, co nie oznacza, że nie potrafi grać z innymi.
Audio
Rafał Rutkowski w Czwórce
Rafał Rutkowski w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński


Rafał Rutkowski z reguły jest duszą towarzystwa. Także w domowym zaciszu rzadko bywa ponurakiem. - Jest taki stereotyp, że osoby mające negatywny stosunek do życia często dysponują poczuciem humoru, którym zarażają innych. Może to antidotum na smutek - mówi znany aktor w Czwórce. - Ja natomiast po prostu uwielbiam się śmiać, jestem pogodnym człowiekiem i nie walczę o palmę pierwszeństwa w brylowaniu. Jak się pojawi jakiś "mega zawodnik", to bawię się po prostu z innymi.

Rafał Rutkowski to znakomity aktor, współtwórca teatru Montownia, współzałożyciel teatru komediowego Na Chłodnej, a jednocześnie… bohater jednej z najbardziej gorących rozkładówek ostatniego miesiąca. - To nie ma nic wspólnego z kompleksami, nie wyglądam przecież jak Borys Szyc, Paweł Deląg, czy paru innych zawodowych przystojniaków - mówi Rutkowski w Czwórce. - Po prostu mam do siebie bardzo dużo dystansu. W swoich one-man showach mówię o sobie i mojej rodzinie, nabijam się z siebie. Chciałem dać temu wyraz. A co może być lepszym dowodem dystansu do siebie, jak nie pokazanie chudego, gołego tyłka? A poza tym to wcale nie była najgorętsza okładka…

Poza tym aktorowi było łatwiej pozować. - Rozbierałem się już na scenie, wiec i teraz się nie wstydziłem - mówi Rutkowski. - Aktorzy mają do swojego ciała inny stosunek niż zwykli zjadacze chleba. Zresztą sesja odbyła się w półplenerze, a naokoło przechodzili ludzie.

Aktor świetnie czuje się w komediowych rolach, czego dowodem może być postać kucharza w serialu "Przepis na życie”. Zabawna strona osobowości to jego atut, który doskonale potrafi sprzedać. W teatrze można zobaczyć go w spektaklu "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", czy w klasycznej stand-up comedy "Tańczący z myślami".

Czy Rafał Rutkowski uważa swoje życie za zabawne i co myśli o poczuciu humoru swojej publiczności? Dowiedz się więcej, słuchając całej rozmowy z sobotniego "Ex Magazine", bądź oglądając wideo ze studia.

Olivia
Olivia Anna Livki w Czwórce/fot. Bartosz Bajerski

W Czwórce pojawiła się również "stara-nowa” artystka. Swoja pierwszą płytę nagrała własnym sumptem. Teraz wraca z jej reedycją, a Czwórka jest patronem medialnym tego wydania. Naszym gościem była Olivia Anna Livki. Posłuchaj rozmowy z artystką, klikając w plik dźwiękowy załączony do materiału, bądź obejrzyj rozmowę na wideo.

Do audycji "Ex Magazine " zapraszamy w każdą sobotę od godziny 16.00.

Czytaj także

"Zacząłem dostrzegać prawdę o Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 09:00
Kiedyś Mateusz Damięcki zakochał się w Rosji. Dziś marzy o tym, by rozwinąć skrzydła i ma już jasno wytyczony cel. W ciągu 5 miesięcy chce, wraz z przyjaciółmi, przejechać 50 tysięcy kilometrów, odwiedzić 33 kraje i poznać mieszkających tam ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Cieślak: swoim ciałem opowiadam ludziom ważne historie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 13:35
Już w debiucie tej młodej aktorce przyszło zmierzyć się z trudną rolą dziewczyny sprzedanej do domu publicznego. O swoim podejściu do zawodu i zamiłowaniu do klasyki teatralnej Anna Cieślak opowiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Małecki - aktor, który miał być muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 16:00
W liceum podobno miał dredy, kolczyk w nosie i jeździł na rockowe festiwale. Po kilku latach szkoły muzycznej zmienił zdanie i postanowił, że zostanie aktorem. - Tak naprawdę nienawidziłem fortepianu - opowiada w Czwórce Małecki.
rozwiń zwiń