Grzegorz Małecki - aktor, który miał być muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 16:00
W liceum podobno miał dredy, kolczyk w nosie i jeździł na rockowe festiwale. Po kilku latach szkoły muzycznej zmienił zdanie i postanowił, że zostanie aktorem. - Tak naprawdę nienawidziłem fortepianu - opowiada w Czwórce Małecki.
Audio


– Do szkoły muzycznej zostałem wysłany wbrew mojej woli – wspomina Grzegorz Małecki. – Zmuszano mnie do gry na fortepianie, a ja nie znosiłem tego instrumentu, tej szkoły, ani tamtejszych nauczycielek. Wszystko mnie potwornie stresowało, ręce mi się trzęsły.

Jego debiut teatralny miał miejsce 12 lat temu, w Teatrze Narodowym. – Dość wstydliwy epizod – wspomina Małecki. – Na IV roku studiów zdobyłem dość dużo nagród, a jedną z nich był angaż do Teatru Narodowego. To było "coś". Miałem wziąć udział w operetce, nie zapytałem tylko, kogo będę tam grał…

Okazało się, że został lajkonikiem, który biega po scenie w wielkiej krakowskiej czapce. – Przebiegałem przez scenę robiąc "patataj" - śmieje się dziś z tamtej roli Małecki. - To była miazga.

Po debiucie jednak Grzegorz Małecki udowodnił, że potrafi wcielić się zarówno w grzeczne i dobrze ułożone postaci, jak i w czarne charaktery, bądź bohaterów "po przejściach". Spektakl "W mrocznym, mrocznym domu", w którym ostatnio gra, jest tego najlepszym dowodem. Mimo to aktor przyznaje jednak, że media nadal bardziej interesują się jego życiem prywatnym, niż zawodowymi osiągnięciami. - Faktem jest, że dziś dziennikarze chętniej pytają o to, co jadłem na śniadanie, jak spędzam święta i z kim się spotykam, niż o to, co robię w teatrze - mówi Małecki.

Ludzie porównują go do Stachury, albo Grzegorza Ciechowskiego. – Słyszałem raczej opinie, że jestem podobny raczej do nikogo – śmieje się aktor, Grzegorz Małecki, w Czwórce.
 

Bartek
Bartek Koziczyński w Czwórce/fot. B. Bajerski

Gościem Uli Kaczyńskiej był także Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny, związany z Czwórką, który opowiedział o trudach bycia pisarzem, swoich nowych książkach i planach zawodowych. Kliknij w pliki dźwiękowe, by posłuchać obu rozmów, bądź obejrzyj wideo ze studia Czwórki.

Do audycji "Ex Magazine " zapraszamy w każdą sobotę od godziny 16.

Czytaj także

"Zacząłem dostrzegać prawdę o Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 09:00
Kiedyś Mateusz Damięcki zakochał się w Rosji. Dziś marzy o tym, by rozwinąć skrzydła i ma już jasno wytyczony cel. W ciągu 5 miesięcy chce, wraz z przyjaciółmi, przejechać 50 tysięcy kilometrów, odwiedzić 33 kraje i poznać mieszkających tam ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli kiedyś zagram rolę amanta, to tylko z własną żoną"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 13:15
Aktor Michał Żurawski opowiedział w Czwórce, jaki jest jego prywatny przepis na sukces, pracę i miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Hołownia: w wolnym czasie pracuję

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 19:35
- W życiu nie robię pustych przebiegów i z pracą nie rozstaję się nawet na wakacjach - o swoim podejściu do dziennikarstwa i pisarskim nienasyceniu Szymon Hołownia opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Cieślak: swoim ciałem opowiadam ludziom ważne historie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 13:35
Już w debiucie tej młodej aktorce przyszło zmierzyć się z trudną rolą dziewczyny sprzedanej do domu publicznego. O swoim podejściu do zawodu i zamiłowaniu do klasyki teatralnej Anna Cieślak opowiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń