"Życie trzeba rwać jak świeże wiśnie"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 17:57
Bez wątpienia Wojciech Malajkat stosuje się do tego motta. Dziś możemy o nim powiedzieć: aktor, reżyser, wykładowca, profesor, dyrektor teatru, właściciel kina, wielbiciel Mazur.
Audio

Wojciech Malajkat to człowiek wielu profesji, choć jednak zrezygnował z bycia restauratorem. Tak wiele zajęć wynika z wewnętrznego "głodu" różnych rzeczy, potrzeby by coś się zmieniało, przyznaje aktor w rozmowie z Ulą Kaczyńską.

- Kiedyś chciałem być nauczycielem i teraz nauczanie, z tych wszystkich moich ról życiowych, sprawia mi największą radość. Mam dużą satysfakcję jak uczę studentów zawodu - opowiada Malajkat.

Wojciech Malajkat dostał kolejną już nominację do nagrody Feliks Warszawski, jak twierdzi to jednak największą nagrodą są dla niego kolejki pod kasą biletową. W Teatrze Syrena, którym zarządza i w którym występuje, takie kolejki są. Dyrektor zdradza, że aby odnieść sukces bardzo ważne są dobrze dobrany repertuar, najlepiej taki, który zaskakuje publiczność, dobra obsada z nazwiskami atrakcyjnymi aktorami i aktorkami i dobra reżyseria, która nie pozwala wytchnąć.

Teatr to też miejsce, w którym Malajkat czuje się lepiej niż na planie filmowym. - Wszystko w teatrze zależy ode mnie, nie ma możliwości, żeby coś przemontować. Teatr jest trochę jak narkotyk. Te wieczorne spotkania z publicznością na najwyższym stopniu koncentracji i skupienia - mi to najbardziej odpowiada. Wiem, że niczego nie mogę cofnąć ani powtórzyć - przyznaje w Ex Magazinie.

Dowiedz się więcej o repertuarze Teatru Syrena, a także o tym, na czym polega wyższość mazurskich jezior nad światłami wielkiego miasta, słuchając załączonej audycji "Ex Magazine" albo zobacz ją na wideo.

(pj)

Czytaj także

Malajkat czyta Reymonta!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Z okazji 135. rocznicy urodzin polskiego noblisty przypominamy Dwójkowe nagranie "Ziemi obiecanej". W cyklu "Słynne powieści" arcydzieło Reymonta zinterpretował Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anioł ognisty - rzecz o Słowackim

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 15:00
Zapraszamy na premierę słuchowiska w cyklu Wielka Klasyka. Scenariusz i reżyseria Jarosława Kiliana.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery, podsumowania i teatralne plany w "MBK"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 09:00
Po specjalnym wydaniu "MBK", nadawanym z 12. Festiwalu Dwa Teatry, proponuję tym razem wydanie zwyczajne czyli wielotematyczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kłamstwo jako oś dramatu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 14:55
Gościem teatralnych "Ćwiczeń z myślenia" będzie Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń