Twórcy kanału "Matura to bzdura" stworzyli aplikację, która testuje twoją wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 17:47
Mimo wielu lat spędzonych w szkolnej ławce mylimy daty historyczne, plączą nam się tytuły powieści, nie odróżniamy ostrosłupa od graniastosłupa. Przekonują o tym także twórcy kanału maturatobzdura, którzy stworzyli aplikację, testującą wiedzę poprzez zabawę.
Audio
  • Adam Drzewicki z Matura to bzdura i aplikacja sprawdzająca naszą wiedzę (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ VGstockstudio

- Naszym fanom podoba się to, że jeździmy po Polsce i przepytujemy ludzi, ale my postanowiliśmy pójść o krok dalej. Dzięki aplikacji każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę - przekonywał Adam Drzewicki twórca kanału "'Matura to bzdura" i aplikacji Quiz House.

Smartfony i dostęp do wi-fi to nie wszystko. Nie zawsze będziemy w stanie wygooglować potrzebne informacje. Musimy ćwiczyć swoje mózgi Adam Drzewicki

- Zamysł był taki, żeby stworzyć coś na kształt quizowej Wikipedii. Użytkownicy dodają do niej wiele własnych pytań tworząc niezliczoną ilość kategorii. Mamy pytania z nauk ścisłych, ale także dotyczących seriali takich jak "Stranger Things", czy serii "Harry Potter". Wybierając dziedzinę testującą naszą wiedzę z języków obcych możemy uczyć się i zapamiętywać nowe słówka - wyliczał gość Czwórki.

Gdzie można znaleźć aplikację? Kto może w nią zagrać? Czy wiedza ogólna jest nam niezbędna w codziennym życiu i czy aplikacja może sprawić, że zostanie lepiej utrwalona? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Gość: pomysłodawca aplikacji - Adam Drzewicki z "Matura to bzdura"

Data emisji: 12.06.2018

Godzina emisji: 16.10

ac/kd

Czytaj także

Aplikacje podróżne. Z urlopu zrobią wyprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 17:30
Poinformują o pogodzie, lokalnych przysmakach, atrakcjach turystycznych a nawet o zawartości dwutlenku węgla w komunikacji miejskiej. - Większość aplikacji mobilnych dla turystów jest darmowa i coraz częściej działa w trybie off-line - mówi twórca aplikacji, Michał Tajchert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego dzielimy zwierzęta na te do kochania, i te do zjadania?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 17:22
Psy, koty – mieszkają w naszych domach i nierzadko traktowane są jak pełnoprawni domownicy. Świnie, kozy, krowy, choć nie odmawiamy im inteligencji, albo zachwycamy się ich pięknymi oczami, nie są nam już tak bliskie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagrożenia w sieci. Od czego zacząć "sprzątanie" internetu?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 16:44
Hejt, cyberbullying, seksting, grooming – to wszystko określenia na różne formy przemocy, która dokonuje się w cyberprzestrzeni. Zostawia trwałe ślady w psychice. Poszkodowani płacą za nią wysoką cenę – od wykluczenia społecznego, aż po akty samobójcze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomoc dla Afryki. "Walczymy z chorobami serca"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 19:12
Maria Wieteska jest kardiologiem i działa na rzecz zdrowia mieszkańców Afryki - kształci personel medyczny i wspiera pacjentów, m.in. w Tanzanii. - Choroby układu krążenia są tam niemal tak częste jak u nas - mówiła w Czwórce.
rozwiń zwiń