X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galeria Urban Forms

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2011 14:40
Czwórka patronuje idei sztuki ulicznej w przestrzeni publicznej w Łodzi.
Audio

Ekspozycja składać się będzie głównie z wielkoformatowych obrazów malowanych bezpośrednio na elewacjach kamienic w centrum Łodzi przez wybitnych reprezentantów malarstwa wielkoformatowego z całego świata. W ciągu najbliższych lat projekt ma zostać poszerzony o inne obiekty sztuki miejskiej, takie jak rzeźba, instalacja, biżuteria uliczna etc.

Docelowo, na przestrzeni kilku lat powstanie miejska galeria licząca kilkadziesiąt eksponatów, którą będzie można zwiedzić pieszo w ciągu paru godzin. Z uwagi na fakt usytuowania galerii w przestrzeni publicznej, organizatorzy akcji chcą skupić się na zaakcentowaniu aspektów plastycznych, odchodząc od projektów konceptualnych, które dla większości odbiorców mogą być nieczytelne. Co ciekawe, nie zamierzają ograniczać twórców jakąkolwiek narzuconą tematyką, przy zachowaniu standardowych, fundamentalnych rygorów etyczno – polityczno - moralnych, funkcjonujących w każdym społeczeństwie.

Projekt będzie realizowany etapami. I etap to wykonanie 6 wielkoformatowych murali przez  artystów o międzynarodowej sławie, którzy wypracowali swoją własną, charakterystyczną markę, zauważoną przez najpoważniejsze instytucje sztuki na świecie. Chcą stworzyć przestrzeń i szanse na prezentację najciekawszych polskich twórców, toteż kilka murali w całym projekcie stworzy elita sztuki miejskiej w naszym kraju.

Street art jest bezsprzecznie jednym z najpotężniejszych ruchów artystycznych, zarówno na płaszczyźnie współczesnej kultury, jak i historii sztuki w generalnym ujęciu. Na całym świecie organizowane są różnego rodzaju festiwale sztuki miejskiej, przeglądy najważniejszych street artystów, publikowane są specjalne wydawnictwa prezentujące przykłady prac poszczególnych twórców, a sam street art stał się tematem wielu dyskusji na gruncie społeczno-socjologicznym. Należy jednak rozróżnić środowiskowe imprezy graffiti, związane z subkulturą hip hopu i poważne przedsięwzięcia artystyczne, które prezentują złożoną i wielopłaszczyznową sztukę. Wielkoformatowe murale tworzą zwarte, wielowymiarowe kompozycje malarskie, dzięki czemu ich odbiorcami nie są wyłącznie ludzie związani z kulturą hip-hopu, czy estetyką graffiti, ale znacznie szersze grono widzów, nie mających z tą kulturą bliższego związku.

 

Zapraszamy do Łodzi!

KaW/materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: grunty kawa Łódź patronat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radikal Guru i jego nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 11:00
We wrześniu nakładem Moonshine Recordings ukazuje się album polskiego producenta Radikal Guru zatytułowany "The Rootstepa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Legendy Przestworzy 3D"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 16:45
Dziś premiera filmu "Legendy Przestworzy 3D". Bilety na seanse w przyszłym tygodniu do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń