Polskie Radio
Section05
airbus

Posłowie PO w MON. Sprawdzają dokumentacje ws. caracali

Pięcioro posłów PO weszło w piątek po południu do siedziby MON w Warszawie, by zapoznać się dokumentami z postępowania przetargowego na śmigłowce, w którym poprzedni rząd wskazał maszyny H225M Caracal produkcji Airbus Helicopters. Do realizacji umowy jednak nie doszło. W Polskim Radiu 24 komentarz Juliusza Sabaka z Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej Platforma Obywatelska Caracal airbus Joanna Kluzik-Rostkowska Cezary Grabarczyk Mariusz Witczak Bartosz Kownacki Michał Dworczyk

Przetarg na śmigłowce i wycinka drzew – podsumowanie tygodnia

- Myślę, że panuje duży bałagan w Ministerstwie Obrony Narodowej, a jeżeli go nie ma i jest za tym głęboki sens dla polskiej obronności - to trzeba zmienić PR-owców – powiedziała w kontekście nowego przetargu na śmigłowce Karolina Lewestam z Dziennika Gazety Prawnej. Kontrowersyjną ustawę ministra Szyszki skomentował z kolei w Podsumowaniu Tygodnia Jan Chmielewski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Jan Szyszko Ministerstwo Obrony Narodowej airbus ekologia środowisko

Jest przetarg na zakup śmigłowców dla polskiej armii

Rozpoczynają się rozmowy w sprawie dostaw śmigłowców dla polskiej armii. Inspektorat Uzbrojenia zaprosił do negocjacji trzy firmy, które wcześniej złożyły wstępne oferty. Chodzi o kupno 16 śmigłowców w wersji dla wojsk specjalnych i marynarki wojennej. Gościem Polskiego Radia 24 był gen. bryg. pilot Dariusz Wroński, ekspert Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych.  
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej armia przetarg Świdnik Mielec airbus