X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Banksy. Nie ma jak w domu" - książka Steve’a Wrighta

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 10:00
Publikacja ta jest połączeniem przewodnika, reportażu i albumu, będącego hołdem dla sztuki Banksy’ego oraz wnikliwym obrazem kontrowersyjnego artysty, określanego często jako znanego z faktu, że nic o nim nie wiadomo.
Audio

"Banksy. Nie ma jak domu" - hołd dla sztuki Banksy’ego i wnikliwy obraz artysty, znanego z faktu, że nic o nim nie wiadomo.


5 października 2011 r. w krakowskim klubie Pauza (Floriańska 18) polska premiera książki Steve’a Wrighta "Banksy. Nie ma jak w domu".

Steve Wright, opisuje początki kariery Banksy’ego w kontekście miasta, w którym rozpoczął swoją działalność - Bristolu. Tłumaczy, dlaczego jego twórczość ma tak duży wpływ na kulturę, przygląda się celom, jakie Banksy stawia swojej działalności, i temu, w jaki sposób je wyraża, używając ciętego języka i wykazując ludzkie podejście do problemów.

Autor śledzi ścieżkę kształtowania się Banksy’ego począwszy od jego korzeni leżących w zadziwiająco bogatej tradycji bristolskiego graffiti i muzyki. Opowiada historię widzianą oczami kluczowych postaci (3D, Inkie, John Nation), które wywodzą się z małego miasta, ale udało im się osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej.

"Nie ma jak w domu" jest najobszerniejszą pozycją opowiadającą o początkach sztuki Banksy’ego. Zawiera ponad 100 zdjęć jego bristolskich prac, z których część nie została nigdy wcześniej opublikowana, jak również zdjęcia samego Banksy’ego przy pracy.

Polskie wydanie książki wzbogacono o posłowie, zatytułowane: "Rycerz w srebrnej zbroi czy cyniczny gracz? A może miś z koktajlem Mołotowa?". Autorem tekstu jest dr Kamila Kamińska, specjalistka od pedagogiki miasta, street workingu i kultury graffiti.

Premiera książki odbędzie się podczas cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Pauzę – StreetFighters. Projekt Street Fighters to inspirująca konfrontacja pomiędzy live actem czyli malowaniem na żywo a dźwiękiem. Konfrontacja ta ma oczywiście charakter umowny, nie ma przegranych ani zwycięzców. Nie jest tajemnicą, że najlepiej tworzy się przy dobrej muzyce. Pierwsza edycja odbyła się 26 stycznia 2011 roku a ogromne zainteresowanie przedsięwzięciem sprawiło, że cyklicznie odbywają się kolejne edycje. Pomysłodawcą projektu jest Nawer - artysta, graffiti, architekt i designer tworzący głównie w przestrzeni miejskiej.

Steve Wright jest redaktorem działu kulturalnego Venue Magazine. W swojej książce ujawnia korzenie Banksy’ego, ale ten jest jak duch. Kiedy już mamy wrażenie, że złapaliśmy go za ramię, w ręku zostaje nam tylko skrawek ubrania a w oddali słychać śmiech. Pewne jest jedno: gdzieś na świecie, być może w tej chwili, być może za chwil kilka, Banksy znowu coś zmaluje.

Sine qua non – Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

 

Nie ma jak w domu
Home Sweet Home


Autor: Steve Wright

Wydanie oryginalne: kwiecień 2009
Wydanie polskie: październik 2011
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: 112 (kolorowe zdjęcia)


Premiera w Polsce: 5 października 2011

Książka pod patronatem Czwórki

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wampiry i "Dotyk martwych"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 11:36
Najnowsza książka Charlaine Harris to kolejny tom przygód Sookie Stackhouse. Wampirza historia do zdobycia na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łona i Webber zagrali w Czwórce! (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:15
Jeden z najlepszych polskich hip hopowych składów, wystąpił w audycji Hirka Wrony, gdzie na żywo i przy wsparciu żywego zespołu wykonał piosenki ze swojej najnowszej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mocne Kino - KONKURS ZAKOŃCZONY

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 12:00
Filmy dla fanów mocnych wrażeń!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli nie my, to kto?"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 08:30
Zaproszenia na przedpremierowe pokazy filmu do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń