Tej jesieni otoczą Cię wampiry z Bon Temps...

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 09:50
"Gorzej niż martwy" już w księgarniach!
Audio

Charlaine Harris na nowo definiuje i ożywia świat istot nadnaturalnych – w cyklu bestsellerowych powieści o wampirach z Południa, których główną bohaterką jest kelnerka-telepatka Sookie Stackhouse. Sookie – obdarzona urokiem mieszkanki amerykańskiego Południa i zmagająca się z tysiącem głosów w głowie – szybko staje się ulubienicą wszystkich gości baru i katalizatorem nadprzyrodzonych wydarzeń w świecie, który jest dziwny i niesamowity, a zarazem prawdopodobny.

Społeczność nadnaturalnych z luizjańskiego Bon Temps przeżyła ostatnio wiele nieprzyjemnych zdarzeń: z jednej strony dały o sobie znać potężne siły natury, czyli niszczycielski huragan Katrina, z drugiej, aktu nienawiści dokonali ludzie, którzy podłożyli bomby w hotelu w Rhodes, gdzie odbywało się wampirze spotkanie na szczycie. Sookie Stackhouse jest bezpieczna, lecz poruszona, zaszokowana i zmęczona – z całych sił pragnie powrotu do normalności. Niestety, sytuacja stale się pogarsza. Zbyt wiele wampirów (w tym liczni przyjaciele Sookie) zginęło w Rhodes lub zmarło z powodu odniesionych tam ran. A po chłopaku telepatki, tygrysołaku Quinnie, słuch zaginął. Świat wokół zmienia się, nawet jeśli nie podoba się to wampirom czy zmiennokształtnym. W dodatku Sookie, Przyjaciółka Wilkołaczego Stada, telepatka połączona więzią krwi z przywódcą społeczności lokalnych nieumarłych, trafia w sam środek tych przemian. Grozi jej niebezpieczeństwo i śmierć oraz – nie po raz pierwszy – doświadcza zdrady ze strony kogoś, kogo pokochała. I chociaż w końcu opada bitewny kurz, a przedstawiciele różnych społeczności zawierają przymierza, świat Sookie nigdy nie będzie już taki jak przed Katriną.

Książka pod patronatem Czwórki!

/

 

Seria o Sookie Stackhouse jest na liście bestsellerów Empik

Seria stała się podstawą do kultowego serialu "Czysta Krew" emitowanego w Polsce od lutego 2009 na kanale HBO. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy, Oscara za "American Beauty" i pomysłodawca kultowej produkcji Sześć stóp pod ziemią". Serial osiągnął gigantyczny sukces i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Pierwszy sezon przyciągnął 3,7 miliona widzów i zapowiada się, że będzie najlepiej oglądany serialem HBO również w Polsce. Serial emitowany jest w ponad 10 krajach świata. W Polsce ukazał się już 2. sezon "Czystej Krwi" na DVD
Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.  Każdy nowy tom natychmiast ląduje na 1. miejscu listy bestsellerów New York Limes.

/
Czytaj także

Seriale i filmy, które ogląda cała Ameryka

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 08:40
Czwórka poleca serial "Goście" i film fabularny "Temple Grandin".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wampiry i "Dotyk martwych"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 11:36
Najnowsza książka Charlaine Harris to kolejny tom przygód Sookie Stackhouse. Wampirza historia do zdobycia na naszej antenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Banksy. Nie ma jak w domu" - książka Steve’a Wrighta

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 10:00
Publikacja ta jest połączeniem przewodnika, reportażu i albumu, będącego hołdem dla sztuki Banksy’ego oraz wnikliwym obrazem kontrowersyjnego artysty, określanego często jako znanego z faktu, że nic o nim nie wiadomo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka poleca: "Krzyk 4"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 11:30
Film już dostępny na DVD i Blu-ray.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolejne premiery!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 14:00
Na DVD właśnie ukazały się: film i serial uhonorowane Złotymi Globami i nagrodami Emmy.
rozwiń zwiń