Chris Liebing - ekskluzywny wywiad dla Czwórki. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 11:00
W specjalnym wydaniu audycji "Na cztery ręce" przypomnieliśmy występ Chrisa Liebinga na tegorocznym festiwalu Audioriver i porozmawialiśmy z tym twórcą gatunku schranz. Wszystko miało miejsce w piątek 2 września po godz. 23.00.
Audio


Chris Liebing tworzy nieprzerwanie od początku lat 90. Przełomem na jego muzycznej drodze było założenie własnej oficyny wydawniczej Fine Audio Recordings, początkowo funkcjonującej pod nazwą Audio. W 1999 roku zastąpił ją nowym labelem CLR, który wyznacza muzyczne trendy do dziś, wydając produkcje takich sław, jak Marco Carola, Gaetano Parisio, Adam Beyer, Steve Rachmad, Speedy J., Chris Mc Cormack, DJ Rush, Ian J. Richardson czy Ben Sims. Pod tym właśnie szyldem ukazał się pierwszy album Liebinga, zatytułowany "Evolution".

Liebing jest wielokrotnym zdobywcą tytułów "najlepszego didżeja", "najlepszego producenta" i "najlepszego remiksera". Przede wszystkim jednak to pionier, jeśli chodzi o twórcze wykorzystanie najnowszych technologii - adaptowanych do jego potrzeb przez zaprzyjaźnionych twórców sprzętu oraz oprogramowania - podcza występów na żywo.

Chris Liebing nazywany jest jednym z ojców lub nawet ojcem gatunku schranz. Co na sam artysta?  - Tak na prawdę nigdy nic nie stworzyłem, wykorzystałem tylko słowo "schranz", aby określić pewien ciemny i zmiekształcony rodzaj muzyki  - mówi skromnie Chris. - Od tamtej pory wielu uważa, że powstał nowy styl, ale ja raczej nie miałem z tym nic wspólnego - dodaje.

Swoją muzykę didżej okreśka, jako "mroczną i ciemną z ciężkim basem". Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj wywiadu i obejrzyj wideo!

Gościem w studiu był Łukasz Napora, rzecznik festiwalu Audioriver.

W kolejnych audycjach nadamy sety takich artystów, jak: Bomb The Bass, Robag Wruhme, Shaun Reeves, Vitalic, Supermayer, Paul Kalkbrenner, Ernesto Ferreyra, Sven Väth, TeeBee czy Pan-Pot. Hubert Augustyniak zaprasza też do posłuchania wywiadów m.in. z Nu:Tone, Trentemøller’em, Loadstar, DJ Marky’m, czy Gilles’em Peterson’em.

Trzydniowy festiwal Audioriver to najważniejsza impreza elektroniczna w Polsce. Czwórka – Radio z Wizją stale jej patronuje. W tym roku nasza blisko 20-osobowa ekipa za pomocą 10 kamer nagrywała większość koncertów i setów didżejskich arystów grających w Płocku. Będziecie można ich posłuchać w piątki poo godz. 23.00, w specjalnych wydaniach audycji Huberta Augustyniaka "Na cztery ręce".

Do zobaczenia!

Czytaj także

Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 11:55
Laureatka Paszportu Polityki, zdobywczyni kilku Fryderyków m.in. w kategoriach Autor Roku oraz Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej, niezwykle utalentowana i jeszcze bardziej kontrowersyjna Maria Peszek na koncercie w Delikatesach 16 września!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senk Że / Cinq G oraz formacja Etna Kontrabande na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 10:44
Już 3 września w warszawskim klubie Kingston, wystąpi długo niewidziana grupa Senk Że / Cinq G oraz formacja Etna Kontrabande.
rozwiń zwiń