Wyjazdy na wakacje 2020. Polecimy do Hiszpanii?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 10:42
Hiszpania zamierza otworzyć granice dla turystów 1 lipca.  Kraj powoli przygotowuje się na nadchodzące wakacje, które jednak - ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem - mają być nietypowe. 
Audio
  • W tym roku pojedziemy na wakacje do Hiszpanii? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

przyczepa1200.jpg
Lato w przyczepie - sposób na wakacje w czasie pandemii

Znoszenie obostrzeń w Hiszpanii podzielone jest na cztery etapy, a jak przyznaje Roxana, Polka mieszkająca w Hiszpanii, autorka bloga "Hiszpania Ole", większość regionów kraju wciąż jest na pierwszym z nich. - To oznacza, że nie można poruszać się po kraju, między większymi miastami. Przekładając na warunki polskie - możemy podróżować po powiecie. W drugiej fazie możliwe będzie podróżowanie w obrębie obszaru o wielkości województwa - tłumaczyła ekspert. Jak podkreślała, granice Hiszpanii otwarte mają zostać już przed lipcem, ale nie dla wszystkich. - Chodzi głównie o osoby, które są rezydentami i obywatelami Hiszpanii. Uprzywilejowani będą więc ci, którzy mają tu swoje nieruchomości - mówiła rozmówczyni Czwórki.  Jak podkreślała, po powrocie do kraju i tak osoby te objęte będą kwarantanną. 

ZOBACZ TAKŻE Paszporty i korytarze zdrowia - grecki sposób na otwieranie granic? >>>

Jeśli wybierzemy się na wakacje do Hiszpanii na tamtejszych plażach też obowiązywać nas będą pewne reguły. - Będzie trzeba wynająć swój "boks", by zachować 2-metrowe odległości między plażowiczami - tłumaczyła rozmówczyni Czwórki. - W hotelach ma nie być bufetów, dużo zmieni się także jeśli chodzi o używanie stref wspólnych, czyli basenów, kawiarenek. Przynajmniej na dziś - to wszystko jest pozamykane.

ZOBACZ TAKŻE Sporty wodne w dobie izolacji - jak to się robi? >>>

Hiszpania to jeden z najbardziej dotkniętych pandemią krajów - do tej pory zachorowało tam ponad 230 tys. osób, a zmarło ponad 27 tys. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 28.05.2020

Godzina emisji: 7.16

kd

Czytaj także

Sposoby na tanie podróżowanie: autostop, back packing

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 18:58
W audycji "Piątek, piąteczek, piątunio" garść porad dla tych, którzy niebawem wybierają się w podróż, ale krucho u nich z kasą. Jak zorganizować wakacje życia niskim kosztem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Do Belgradu za grosze? Sprawdź, jak to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 13:18
- Belgrad to piękne, ale niezbyt drogie miasto. Idealny pomysł na weekendowy wypad - mówił podróżnik Łukasz Przybyłek. I polecał patenty na tani transport i zakwaterowanie w stolicy Serbii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Królewskie wakacje z duchami przodków

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 12:30
Zamki i pałace otwierają się na turystów. - Przekształcanie zabytkowych miejsc w hotele to rozwojowa tendencja, bo ludzie lubią takie atrakcje - przekonuje dziennikarz Krzysztof Kaniewski.
rozwiń zwiń