Miasta potrzebują ekspertów. Łódź ich wykształci

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:32
EkoMiasto to nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Będzie to innowacyjna i unikalna w skali Polski oferta dydaktyczna.
Audio
  • Uniwersytet Łódzki będzie kształcił ekspertów od miast, na nowym kierunku EkoMiasto (Czwórka/Pierwsze słyszę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/falco

Zajęcia na tym kierunku rozpoczną się już od nowego roku akademickiego. Uczelnia zamierza kształcić specjalistów z zakresu zrównoważonego rozwoju miast, zagospodarowania przestrzeni oraz ekologii miasta. Studia będą prowadzone wspólnie przez wydziały Biologii i Ochrony Środowiska oraz Ekonomiczno-Socjologiczny.


rośliny 1200.jpg
Land art, czyli artystyczne działania z roślinami

- Miasta w przyszłości będą wyglądały trochę inaczej - mówi Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia. - Centra najprawdopodobniej będą się wyludniać, będą takimi "city", zamienią się w miejsca usługowo-przedsiębiorcze, tam będziemy wykonywać prace. Będą się rozlewały na przedmieścia, na okoliczne miejscowości. To pewne zrealizowanie potrzeb ludzi - dodaje. 

Czego nauczą się studenci nowego kierunku? Jakie wyzwania czekają na nich i miasta przyszłości? Na ile lat urządza się miasto? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału Weroniki Puszkar. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 29.03.2018

Godzina emisji: 6.50

pj/ac

Czytaj także

"Cały ten smog". Film, który ma otworzyć nam oczy

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:25
"Cały ten smog" to 30-minutowy dokument, wypełniony animacjami, które czasem bawią, ale czasem zmuszają do refleksji. Obrazują temat, na który - choć dużo się o nim mówi - wciąż niewiele wiemy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miasto przyszłości. Nie będzie w nim samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:10
Wiceminister środowiska Paweł Sałek uważa, że strefy ograniczonego wjazdu są konieczne, by chronić płuca Polaków przed rakotwórczymi pyłami. W godzinach szczytu stężenia tych substancji kilkukrotnie przewyższają dopuszczalne normy.
rozwiń zwiń