X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powołanie musi mieć ksiądz, nie aktor

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 12:53
- Kołysanki śpiewałem z potrzeby serca, a aktorem zostałem z głupoty - mówi Andrzej Grabowski. Zobacz, jakie jeszcze sekrety zdradza artysta dziennikarzom Czwórki.
Audio

Głos Andrzeja Grabowskiego usłyszymy na płycie "Kołysanki z miłością". Charytatywne przedsięwzięcie jest owocem pracy artystów i rodziców, którzy pragną przywrócić modę na śpiewanie dzieciom do snu. – Kołysanki śpiewano chyba każdemu. Pamiętam, jak śpiewano mi "Leciały gąseczki z wysokiej góreczki, zbieraj Jędruś piórka, będą poduszeczki". Piękne – wspomina aktor.

- To, że zacząłem śpiewać, a raczej charczeć, to kompletny przypadek. Nie muszę już kreować siebie, kołysanki śpiewałem z potrzeby serca – mówi w Czwórce. Zaznacza, że aktorem też został przypadkiem, a nawet z głupoty. – Nie chciałem zostać aktorem, a dostać się do szkoły teatralnej – to jest różnica. W szkole teatralnej było fajnie – wiedziałem o tym, bo brat tam studiował i jeździłem do niego na wagary. Może niektórzy uważają, że to zawód z posłannictwem, że to powołanie być aktorem. Ja tak nie uważam. Powołanie trzeba mieć by zostać księdzem –mówi.

- Śpiewanie kołysanek zanika, podobnie czytanie książek. Mamy Internet, komputery, kina, telewizje. Mniej jest domowej atmosfery w domu rodzinnym – podkreśla Grabowski. – Wtedy, gdy byłem dzieckiem, mój pokój, dom, miejscowość były całym światem. Dziś cały świat mam w swoim pokoju – dodaje.

Na płycie znalazły się zupełnie nowe kołysanki, napisane przez rodziców. Z ponad 400 utworów wybrano najlepszą dziesiątkę, którą wykonywali, razem z rodzicami, znani artyści. Gość, Czwórki, przyznaje, że kołysanki zawsze działały, gdy usypiał swoje dzieci. – Chciały, żebym jak najszybciej skończył – uśmiecha się.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niebanalny Kiepski

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 13:40
- Mam wysoką tolerancję dla postaci Ferdynanda Kiepskiego. Koleguję się z nim, chociaż piwa z nim nie pijam - żartuje aktor, a ostatnio również piosenkarz Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmęczeni jak Grabowski

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 13:59
Na podstawie najnowszego klipu Andrzeja Grabowskiego diagnozujemy, iż znany aktor jest w ciężkiej depresji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baca, gajowy i owce przestrzegają internautów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 18:10
Polskie Centrum Programu "Safer Internet" przygotowało serię kreskówek edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu najmłodszych internautów.
rozwiń zwiń