Podróż do Lizbony, ekologia i literatura - słuchaj nas we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 13:32
Zajrzymy do kolorowych domów w stolicy Portugalii, dowiemy się, jak wygląda hydrologiczna sytuacja Ziemi i posłuchamy książki dra Piotra Kruszewicza z warszawskiego zoo. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pikselstock/Shutterstock.com

Stacja Kultura 10.00-12.00 - w cyklu "Dookoła świata" szlakiem mieszkań Weronika Puszkar opowie o kolorowych domach w Portugalii i przeniesie nas do Lizbony oraz do Aveiro.

Ratujemy świat 14.00-15.00 - jak zatamować przeciek, czyli nowa wystawa w Hydropolis we Wrocławiu, która przedstawia trudny temat malejących zasobów wody i zmian klimatycznych. Kasia Dydo opowie też o idei Eko Chatek w Ełku.

12 cali na godzinę 19.00-20.00 - weź na łąkę telefon z aplikacją Czwórki i tańcz przy secie Dj-a Qbs’a. Muzycznie porusza się wokół przeróżnych odmian house'u i techno, ale także nu-disco. Jego największą inspiracją jest jednak nurt acidowy. Qbs jest członkiem kolektywu Dype.


Strefa prywatna 20.00-21.30 - Odpoczywać trzeba umieć! - czyli letnia Strefa Relaksu w Czwórce. Jakub Jamrozek zaprasza na rozmowę o „dolce far niente” - w czym tkwi fenomen "włoskiego luzu" i dlaczego warto się śmiać? Wśród gości audycji: Paulina Kawa - specjalistka od jogi śmiechu i Alberto Bertolotto - włoski dziennikarz sportowy.

Literatura
Godz. 8.30 - W "Kąciku literackim" polecamy interpretację wiersza „Ipecacuana” (cz.1) Brunona Jasieńskiego w wykonaniu Dużego Pe, czyli Marcina Matuszewskiego - rapera, freestyleowca, DJ-a, autora tekstów, dziennikarz i promotora muzycznego, autora audycji "Czwarta Fala" w Czwórce w soboty o godz. 19.00.

Godz. 8.35 - fragmenty "Przygód młodego przyrodnika" sir Davida Attenborough czyta Wojciech Chorąży.

Godz. 10.45 – Riley Lucinda "7 sióstr" - fragmenty książki czytają Małgorzata Lewińska, Katarzyna Tatarak i Aleksandra Zawadzka.

Godz. 15.45 - Andrzej Kruszewicz czyta fragmenty swojej książki "Sekretne życie zwierząt".

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fast Fashion Fed. Artyści łączą siły w wojnie ze śmieciami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:12
Fast Fashion Fed to międzynarodowy projekt łączący artystów z różnych dziedzin sztuki: rzeźba, malarstwo, moda, sztuka filmowa, sztuka audio. Wszystko po to, by bronić naszej planety. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń