Wiedźmin, pisanie lewą ręką i dobre wiadomości - Czwórka we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 13:41
Sprawdzimy, jak wyglądał będzie nowy Wiedźmin, dlaczego zdrowo jest pisać lewą ręką, jak działają ekologiczne osiedla i dlaczego warto słuchać więcej dobrych wiadomości.
zdj. il.
zdj. il. Foto: shutterstock.com/Antonio Guillem

dziewczyna 1200.jpg
Dobre wiadomości cieszą. "Złe przekazywać jak kanapkę"

Pierwsze słyszę 7.00-9.00 - Nowy Wiedźmin - gra pojawi się na Androida i iOS, będzie darmowa i nie jest to jeszcze ostatnie słowo CDPR w kwestii wiedźmińskiej. Fani mogą się już szykować na grę The Witcher: Monster Slayer. Co będzie mieć wspólnego z Pokemonami? To sprawdzimy w audycji. 

Stacja Nauka 12.00-13.00 - jak przemianować miasto? Kto "rządzi" nazwami geograficznymi? Na te pytania odpowie Rzecznik Nauki - Wojciech Włoskowicz z Instytutu Języka Polskiego PAN. Poza tym w audycji o pisaniu lewą ręką dla zdrowia oraz o atrakcjach w Zamku w Kórniku.

Ratujemy świat 14.00-15.00 - czym są ekoosiedla?  Dlaczego warto wybrać mieszkanie w budynku z certyfikatami i co nas czeka na miejscu? W audycji również o tym, jak zarabiać w stylu eko.

Czat Czwórki 15.00-17.00 - 8 września jest Dzień Dobrych Wiadomości, a takich ostatnio jak na lekarstwo. To dobry pretekst, by sprawdzić, jak na nas na co dzień działają, jaką dawkę powinniśmy "przyjmować" codziennie i jak się do nich przedrzeć, gdy od rana bombardują nas informacje o kolejnych zakażeniach, pogodowych kataklizmach, demonstracjach siły, hejcie…. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Dlaczego naokoło tak mało jest dobrych wiadomości? Czy może te złe są bardziej nośne? Do dyskusji zaprasza Piotr Firan.

***

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kreatywność. Czy potrafisz wychodzić poza schematy?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 17:43
- Kreatywność jest naturalną potrzebą naszego umysłu, każdy z nas jest kreatywny, ale w bardzo różnym stopniu - mówiła Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Multiplayer - nie bądź toksycznym graczem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:54
Toksyczność w grach multiplayer istniała od zawsze. Ostatnio jednak to zjawisko zaczęło przybierać na sile, a producenci gier mają problemy z kontrolą takich zachowań.
rozwiń zwiń